2018-01-28 10:16:37

sparing: Igloopol Dębica - Izolator Boguchwała 2-4

W swoim pierwszym sparingu piłkarze Izolatora Boguchwała pokonali Igloopol Dębica 4-2 (1-3)
Izolator Boguchwała w swoim pierwszym spotkaniu kontrolnym pokonał Igloopol 4-2 (3-1). Dla zespołu z Dębicy był to już drugi sparing. W poprzenim 3-3 zremisowali z 3-ligowym JKS-em Jarosław.

4-ligowcy spotkali się na sztucznej murawie Euroboiska w Dębicy. Zdecydowanie lepiej mecz rozpoczał Izolator, który wystąpił w zasadzie możliwie najmocniejszą jedenastką.

Już w 10. minucie po koronkowej akcji piłkę do bramki wpakował Krzysztof Szymański. Morsy jednak czekały na swoją szansę i się doczekały.

W 29. minucie spotkania błąd formacji defensynej i faul Aleksandra Gajdka w polu karnym na bramkę zamienił Adrian Brzostowski

Podrażniony Izolator rzucił się do ataku i już dwie minuty później, po kolejnej bardzo składnej akcji i wykończeniu Krzystofa Domina, było 1-2.

Tuż przed przerwą piłka trafiła do ustawionego przed polem karnym Konrada Cuprysia, który bez wahania oddał strzał. Po jego bardzo mocnym uderzeniu footbolówka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników i wpadła do bramki.

W drugiej części spotkania do głosy zaczął dochodzić Igloopol. Widać było gołym okiem, że w przerwie trener Bartosz Zołotar wprowadził poprawki i dał wskazówki swoim zawodnikom jak zachowywać się w nowym, testowanym ustawieniu.

Zespół z Dębicy złapał kontakt po pięknym uderzeniu z dystansu Luigiego Manzo. Po jego strzale piłka zdjęła pajęczyne bramki strzeżonej przez Miłosza Lewandowskiego.

Ostatnie słowo należało jednak do Izolacji. W pole karne przedarł się Marcin Dobrzański i z ostrego kąta zdecydował się oddać strzałe, który Łukasz Psioda zdołał odbić przed siebie. Po sporym zamieszaniu footbolówka trafiła pod nogi Krystiana Wilka, który płaskim, pewnym uderzeniem ustalił wynik meczu.

IGLOOPOL DĘBICA - IZOLATOR BOGUCHWAŁA 2-4 (1-3)

0-1 Krzysztof Szymański (10)
1-1 Adrian Brzostowski (29)
1-2 Krzysztof Domin (31)
1-3 Konrad Cupryś (44)
2-3 Luigi Manzo (75)
2-4 Krystian Wilk (85)

Igloopol Dębica: Psioda - Darłak, Socha, T.Nalepka - D.Rokita, Żydek, Janus, Machnik, Ostaszewski - P. Nalepka, Testowany I oraz Siedlecki, Smagacz, K. Rokita, Testowany II, Manzo, Lamparty, Brzostowski

Izolator Boguchwała: Lewandowski - Gajdek (65. J. Wilk), Bogacz, Dąbek, Lusiusz - Rębisz (46. Worosz), Cupryś (46. Dobrzański), Kachniarz (46. Ziarnik), Szczoczarz (46. K. Wilk), Domin - Szymański