2017-11-19 15:11:25

Gryf Wejherowo pokonany. Adrian Dziubiński dał trzy punkty Stali Stalowa Wola

(fot.facebook.com/pg/WKS-Gryf-Wejherowo)
Stal Stalowa Wola pokonała na wyjeździe Gryf Wejherowo 1-0 w 18. kolejce 2 ligi. Po tym zwycięstwie podopieczni Krzysztofa Łętochy przesunęli się na 11. miejsce w tabeli.

Stal Stalowa Wola lepiej rozpoczęłą niedzielne spotkanie. Już w 23. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Szymon Jarosz uderzył piłkę na bramkę Gryfu Wejherowo, ale na posterunku był Wiesław Ferra. Chwilę później Stepan Hirskyj zdobył gola. Jednak okazało się, że był na spalonym i bramka nie została uznana.

Przed przerwą jeszcze raz groźną akcją popisali się podopieczni Krzysztofa Łętochy. Adrian Gębalski uderzył piłkę głową pod poprzeczkę, ale znowu wspaniałą interwencją popisał się Ferra.

Trzy minuty po zmianie stron po raz pierwsz Gryf zagroził "Stalówce". Paweł Brzuza wrzucił piłkę w pole karne, a tam Piotr Okuniewicz w doskonałej sytucji nie trafił w swiatło bramki Mikołaja Brylewskiego.

W 52. minucie Gębalski uderzył piłkę z powietrza, po wspaniałej akcji Stali Stalowa Wola. Jednakże jeszcze lepiej na lini bramkowej zachował się golkiper gospodarzy. Dwie minuty później sytuacji sam na sam nie wykorzystał Adrian Dziubiński.

Lecz po kolejnych dwóch minutach gry doszło do nieuchronnego. Po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska piłka trafiła pod nogi Dziubińskiego, który zdobył bramkę. To trafienie zdecydowało o zwycięstwie przyjezdnych. "Stalówka" przesunęła się na 11. miejsce w tabeli, a Gryf pozostaje "czerwoną latarnią" 2 ligi.

0-1 Adrian Dziubiński (56)