2017-11-17 22:56:18

Stal Mielec znów ograła Ruch Chorzów!

Piłkarze Stali Mielec, po raz drugi w tym sezonie, wygrali z Ruchem Chorzów. Mielczanie zwyciężyli 2-1 na wyjeździe.

Stal Mielec zwyciężyła już z Ruchem Chorzów w meczu 1. kolejki przed własną publicznością (1-0 - przyp. red.), a w piątkowy wieczór powtórzyła ten wyczyn na wyjeździe. Tym razem podopieczni Zbigniewa Smółki wygrali 2-1.

Podkarpacki zespół wyszedł na prowadzenie w 40. minucie meczu po trafieniu Mateusza Cholewiaka i do przerwy było 1-0 dla Stali Mielec.

Pięć minut po zmiani stron wyrównującego gola dla Ruchu strzelił Giacomo Mello i wszystko zaczęło się od początku.

Ostatnie słowo jednak należało do Stali Mielec. Zwycięskiego gola dla mielczan zdobył na dwie minuty przed końcem Mateusz Gancarczyk i trzy punkty pojechały na Podkarpacie.

0-1 Mateusz Cholewiak (40)
1-1 Giacomo Mello (50)
1-2 Mateusz Gancarczyk (88)

Ruch Chorzów: Libor Hrdlicka - Santiago Villafañe, Kacper Czajkowski, Marcin Kowalczyk (32. Adrian Liberacki), Mateusz Hołownia, Miłosz Przybecki, Maciej Urbańczyk, Michał Walski, Bartosz Nowak, Giacomo Mello (85. Kamil Słoma), Vilim Posinković (75. Artur Balicki).

Stal Mielec: Radosław Majecki - Dominik Sadzawicki, Rafał Grodzicki, Krzysztof Kiercz, Leandro, Maksymilian Banaszewski (72. Dejan Dermanović), Przemysław Lech (86. Piotr Marciniec), Krystian Getinger, Tomasz Swędrowski (62. Michał Janota), Mateusz Gancarczyk, Mateusz Cholewiak.

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).
Żółte kartki: Walski - Kiercz.
Widzów: 4578.