2017-11-12 15:17:12

Mecz na szczycie dla Resovii.

Resovia pokonała KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2-1 (1-0) w 16. kolejce rozgrywek 3 ligi grupy czwartej. Zwycięstwo to pozwoliło awansować Resovii na drugą pozycję w lidze. Na ten moment strata do liderującego Motoru Lublin wynosi zaledwie dwa punkty.

Resovia bardzo dobrze rozpoczęła mecz już w 7. minucie wyszła na prowadzenie. Po odbiorze piłki w środku pola prostopadłe zagranie dostał Bartłomiej Buczek i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

W 14. minucie bardzo groźną kontrę zaprezentowali zawodnicy gospodarzy. Zakotłowało się w polu karnym, a piłka trafiła wprost pod nogi Łukasz Jamroza. Napastnik KSZO uderzył jednak bardzo niecelnie.

Na cztery minuty przed końcem pierwszej części spotkania Tomasz Persona znalazł się w sytuacji sam na sam z Marcinem Pietryką, ale uderzył wprost w bramkarza. Piłka trafiła jeszcze pod nogi ustawionego tyłem do bramki Jamroza, który próbował efektownego strzału piętą. Uderzenie to zablokował jednak jeden z zawodników gości.

Resoviacy w 58. powiększyli prowadzenie. W pole karne, z rzutu wolnego, dośrodkował David Kwiek, a tam najlepiej odnalazł się Buczek i strzałem głową pokonał bezradnego Konrada Zacharskiego.

Na kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry drużyna KSZO złapała kontakt. Piłkę ręką w polu karnym zagrał jeden z zawodników Resovii, a jedenastkę na bramkę pewnym uderzeniem zamienił Persona.

Po tej bramce gospodarze ruszyli do ataków. Resoviacy przez pewien czas byli zamknięci na własnej połowie i ograniczali się tylko do wybijania piłek.

W doliczonym czasie gry KSZO miało okazję aby wyrównać wynik spotkania. Na obieg piłkę zagrał Persona, z prawej strony pola karnego dośrodkował Patryk Cheba, ale Włodzimierz Puton uderzył wprost w dobrze ustawionego Pietrykę.

0-1 Bartłomiej Buczek (7)
0-2 Bartłomiej Buczek (58)
1-1 Tomasz Persona (75-karny)

Resovia: Pietryka - Kowal, Makowski, Pawlak, Kmiotek - Ogrodnik, Kaliniec, Kviek, Pyrdek, Feret, Buczek

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Zacharski - Czajkowski, Sołtykiewicz, Cheba, Mąka, Jamróz, Persona, Janik, Sarwacki, Kudryavstev (35. Mężyk), Kapsa