2017-11-12 10:11:47

Ostre strzelanie Granicy Stubno. Pokonali Cosmos Nowotaniec 7-3

Granica Stubno w zielonych strojach (fot. Adrianna Popkiewicz / archiwum)
Granica Stubno rozstrzelała Cosmos Nowotaniec w przed ostatniej kolejce rundy jesiennej sezonu 2017/18 w IV podkarpackiej. Gospodarze wygrali 7-3, a Mariusz Błaszczyk zdobył 100. gola w barwach Granicy.

Granica Stubno objęła prowadzenie już w 2. minucie spotkania po golu Mariusza Błaszczyka. Na kolejną bramkę kibice zgromadzeni na stadionie w Stubnie musieli czekać kolejne 28 minut. Wtedy prowadzenie gospodarzy podwyższył Mateusz Świst.

W 38. minucie spotkania nastąpiła historyczna chwila, Mariusz Błaszczyk zdobył trzeciego gola dla gospodarzy, a zarazem była to jego 100. bramka w barwach Granicy Stubno.

Cosmos Nowotaniec w pierwszej części tego meczu stać było jedynie na honorową bramkę w doliczonym czasie. Jej autorem był Michał Szatkowski.

Chwilkę po zmianie stron wydawało się, że mecz nabierze rumieńców bo kontaktową bramkę strzelił Tomasz Jasiński i na tablicy wyników było 3-2.

W 54. minucie Mariusz Błaszczyk kontynuował swoje show i strzelił kolejnego gola kompletując hat-tricka.

Kilka minut później Mateusz Świst strzelił piątą bramkę dla gospodarzy, a Igor Hajduk chwilę później dołożył szóstą bramkę. W 83. minucie Sebastian Suszko strzelił trzecią bramkę dla Cosmosu Nowotaniec.

Pięć minut przed końcem meczu 16-letni Kornel Żoch strzelił swojego pierwszego gola i ustalił wynik spotkania na 7-3.

1-0 Mariusz Błaszczyk (2)
2-0 Mateusz Świst (30)
3-0 Mariusz Błaszczyk (38-karny)
3-1 Michał Szatkowski (41)
3-2 Tomasz Jasiński (46)
4-2 Mariusz Błaszczyk (54)
5-2 Mateusz Świst (68)
6-2 Igor Hajduk (72)