2017-11-11 15:00:47

Tylko remis Wólczanki Wólka Pełkińska z Unią Tarnów

(fot. archwium)
Wólczanka Wólka Pełkińska zaledwie zremisowała 1-1 na własnym stadionie z będącą w strefie spadkowej Unią Tarnów.

Jednak to Unia Tarnów jako pierwsza objęła prowadzenie w tym meczu. W pierwszej akcji spotkania Dawid Sojda umieścił piłkę w siatce Wólczanki Wólka Pełkińska i po dwóch minutach było 0-1.

Piłkarze Grzegorza Sitka całą pierwszą połowę dążyli do wyrównania, ale sztuka ta im się nie powiodła i do przerwy Unia Tarnów prowadziła jedną bramką.

Trzy minuty po zmianie stron rzut karny na gola na 1-1 zamienił kapitan Wólczanki, Maciej Lech.

Wólczanka przeważała, ale nie zdołała już pokonać Bartłomieja Banka i niespodzianka stała się faktem. Unia Tarnów dzięki temu remisowi opuszcza strefę spadkową, a Wólczanka zmarnowała szansę wskoczenia na drugie miejsce w tabeli.

0-1 Dawid Sojda (2)
1-1 Maciej Lech (48)