2017-10-14 10:58:05

Stal Mielec uległa Chojniczance. Nie pomógł piękny gol Mateusza Gancarczyka

Stal Mielec przegrała 1-2 z Chojniczanką Chojnice w rozegranym w Mielcu meczu 1 ligi. Pięknego gola dla miejscowych zdobył Mateusz Gancarczyk, ale to nie wystarczyło.

Było to z pewnością jedno z najciekawiej zapowiadających się spotkań 13. kolejki rozgrywek na zapleczu Ekstraklasy. Piąta w tabeli Stal Mielec podejmowała wicelidera - Chojniczankę Chojnice.

Jako pierwsi z gola cieszyli się podopieczni Zbigniewa Smółki. W 10. minucie spotkania przepięknym uderzeniem zza linii pola karnego popisał się Mateusz Gancarczyk - piłka odbijając się od poprzeczki wpadła do bramki dając prowadzenie Stali Mielec.

Zaledwie dwie minuty później Chojniczanka doprowadziła do wyrównania. Autorem gola był Andrzej Rybski. Do przerwy było 1-1.

Tuż po zmianie stron Stal Mielec miała świetną okazję do objęcia prowadzenia, ale uderzenie głową Dejana Djermanovicia zatrzymało się na poprzeczce.

Niestety decydujący cios zadali goście. W 78. minucie piłki w polu karnym ręką dotknął Przemysław Lech, a sędzia Kornel Paszkiewicz wskazał na "wapno". Bezwzględnym egekutorem jedenastki okazał się Wojciech Lisowski, który ostatecznie dał trzy punkty Chojniczance.

Stal Mielec kończyła ten mecz w dziesiątkę. Kilka minut przed końcem pojedynku za ostry faul z boiska wyrzucony został Michał Janota.

Dzięki wygranej zawodnicy Chojniczanki awansowali na pozycję lidera 1 ligi. Stal Mielec na razie jest piąta, ale jej sąsiedzi w tabeli jeszcze nie grali.

1-0 Mateusz Gancarczyk (10)
1-1 Andrzej Rybski (12)
1-2 Wojciech Lisowski (79-karny)

Stal Mielec: Radosław Majecki - Dominik Sadzawicki, Przemysław Lech, Krzysztof Kiercz, Leandro, Łukasz Wroński, Krystian Getinger, Michał Janota, Mateusz Gancarczyk (77. Tomasz Swędrowski), Maksymilian Banaszewski (61. Mateusz Cholewiak), Dejan Dermanović.

Chojniczanka Chojnice: Radosław Janukiewicz - Wojciech Lisowski, Michał Markowski, Tomasz Boczek, Przemysław Pietruszka, Jacek Podgórski (54. Adam Ryczkowski), Oskar Paprzycki, Krzysztof Danielewicz, Andrzej Rybski (63. Emil Drozdowicz), Jakub Bąk (81. Rafał Grzelak), Tomasz Mikołajczak.

Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).
Żółte kartki: Gancarczyk, Lech - Podgórski, Lisowski, Boczek, Drozdowicz.
Czerwona kartka: Janota (84, ostry faul).