2017-10-07 15:10:25

Derby Podkarpacia dla Siarki Tarnobrzeg. Wygrana 2-1 ze

Siarka Tarnobrzeg wygrała 2-1 ze Stalą Stalowa Wola w Derbach Podkarpacia. Było to mecz 12. kolejki rozgrywek 2 ligi.

Spotkanie to rozgrywane było na Stadionie Miejskim w Tarnobrzegu, ale jego gospodarzem była Stal Stalowa Wola, której stadion wciąż jest w remoncie.

W dość bezbarwnej pierwszej połowie więcej z gry miała "Stalówka", choć nie potrafiła skutecznie wykończyć akcji. Siarka Tarnobrzeg praktycznie nie zagroziła bramce rywali.

Z pierwszego gola w Derbach Podkarpacia cieszyli się jednak "Siarkowcy". W 60. minucie w pole karne wpadł Patryk Mikita i ładnym uderzeniem pokonał Mikołaja Brylewskiego.

Stal Stalowa Wola odpowiedziała w 78. minucie trafieniem Sebastiana Zalepy, który trafił do siatki uderzając głową.

Ostatnie słowo należało jednak do Siarki Tarnobrzeg. Zaledwie trzy minuty później przypomniał o sobie Krzyszof Ropski zdobywając zwycięskiego gola dla gości.

0-1 Patryk Mikita (60)
1-1 Sebastian Zalepa (78)
1-2 Krzysztof Ropski (81)

Stal Stalowa Wola: Mikołaj Brylewski - Konrad Korczyński, Szymon Jarosz, Sebastian Zalepa, Bartosz Sobotka, Andrzej Trubeha (70. Kamil Jonkisz), Przemysław Stelmach, Mateusz Bukowiec (77. Stepan Hirskyj), Adrian Dziubiński (71. Sebastian Łętocha), Mateusz Stąporski, Adrian Gębalski.

Siarka Tarnobrzeg: Karol Dybowski - Jan Grzesik (46. Krzysztof Ropski), Dawid Kubowicz, Jakub Księżniakiewicz (20. Konrad Stępień), Piotr Witasik, Dawid Witkowski, Mateusz Janeczko, Mateusz Czyżycki (58. Kamil Radulj), Grzegorz Płatek, Mateusz Broź, Patryk Mikita (88. Jakub Głaz).

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków).
Żółte kartki: Hirskyj, Zalepa - Janeczko, Broź, Mikita, Ropski, Stępień.