2017-09-23 18:13:22

"Stalówka" zatrzymała lidera. Cenny remis z Radomiakiem w Rzeszowie

Radość Adriana Dziubińskego po strzeleniu pierwszej bramki dla 'Stalówki'.
Piłkarze Stali Stalowa Wola zremisowali z Radomiakiem Radom 2-2 w rozegranym na Stadionie Miejskim w Rzeszowie meczu 2 ligi.

Podopieczni Janusza Białka nie byli w tym spotkaniu faworytem - goście z Radomia w tym sezonie jeszcze nie przegrali, a przed wizytą w Stalowej Woli byli liderem.

Podkarpacki zespół jednak od pierwszych minut zagrał odważnie i szybko przyniosło to efekt. "Stalówka" wyszła na prowadzenie już w 5. minucie meczu po strzale Adriana Dziubińskiego.

Odpowiedź Radomiaka była jednak bardzo szybko. Niespełna 10 minut później do wyrównania doprowadził Maciej Świdzikowski, a w 31. minucie prowadzenie gościom dał Brazylijczyk Leandro, który trafił do siatki z rzutu karnego. Do przerwy radomiamie wygrywali 2-1.

Kilka minut po zmianie stron Stal Stalowa Wola zdobyła wyrównującą bramkę. Wynik meczu na 2-2 ustalił Adrian Dziubiński zdobywając swojego drugiego gola tego dnia.

1-0 Adrian Dziubiński (5)
1-1 Maciej Świdzikowski (14)
1-2 Leandro (31-karny)
2-2 Adrian Dziubiński (53)

Stal Stalowa Wola: Mikołaj Brylewski - Grzegorz Janiszewski, Szymon Jarosz, Sebastian Zalepa, Bartosz Sobotka, Mateusz Stąporski, Przemysław Stelmach (66. Bartłomiej Wasiluk), Mateusz Bukowiec (72. Stepan Hirskyj), Adrian Dziubiński, Konrad Korczyński (46. Kamil Jonkisz), Adrian Gębalski.

Radomiak Radom: Hubert Gostomski - Damian Jakubik, Martin Klabnik, Maciej Świdzikowski, Karol Hodowany, Kamil Cupriak (68. Jakub Rolinc), Simon Colina, Peter Mazan (57. Matthieu Bemba), Maciej Filipowicz (77. Adam Wolak), Dariusz Brągiel, Leandro (68. Dawid Jabłoński).

Sędziował: Marcin Bielawski (Katowice).
Żółte kartki: Gębalski, Korczyński, Jonkisz - Leandro, Filipowicz, Bemba.