2017-09-14 06:59:26

Mateusz Cholewiak uratował Stal Mielec. Remis z Puszczą Niepołomice

Piłkarze Stali Mielec zremisowali z Puszczą Niepołomice 1-1 w środowym meczu 7. kolejki pierwszej ligi. Punkt dla miejscowych uratował w końcówce Mateusz Cholewiak.

W pierwszej połowie Puszcza Niepołomice stwarzała sobie lepsze okazje i w końcu dopięła swego. Goście wyszli na prowadzenie w 21. minucie meczu po ładnym uderzeniu Marcina Orłowskiego z lewej strony pola karnego.

Do odważniejszych ataków Stal Mielec ruszyła dopiero po przerwie. W pierwszych mimnutach drugiej połowych groźnie uderzali Piotr Marciniec i Michał Janota, ale brakowało im precyzji.

Swoją szansę miał też Krystian Getinger, ale jego strzał z dystansu z trudem wybronił golkiper Puszczy Niepołomice.

Upragnione wyrównanie przyszło dopiero w 91. minucie. Po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Mateusz Cholewiak umieszczając ją w siatce i dając tym samym cenny punkt Stali Mielec.

0-1 Marcin Orłowski (21)
1-1 Mateusz Cholewiak (90+1)

Stal Mielec: Radosław Majecki - Krystian Getinger, Krzysztof Kiercz, Rafał Grodzicki, Leandro, Łukasz Wroński (46. Dominik Sadzawicki), Piotr Marciniec, Waldemar Gancarczyk (14. Maksymilian Banaszewski), Michał Janota, Mateusz Cholewiak, Dejan Dermanović (74. Tomasz Swędrowski).

Puszcza Niepołomice: Marcin Staniszewski - Mateusz Bartków, Michał Czarny, Piotr Stawarczyk, Michał Mikołajczyk, Dawid Ryndak, Longinus Uwakwe, Marcin Stefanik, Maciej Domański (86. Marcel Kotwica), Bartosz Żurek (73. Łukasz Furtak), Marcin Orłowski (75. Dawid Nowak).

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).
Żółte kartki: Wroński, Marciniec, Cholewiak - Bartków, Orłowski, Stefanik, Ryndak.
Widzów: 3073.