2017-07-05 11:40:28

Stepan Hirskyj i Mateusz Bukowiec w Stali Stalowa Wola

Stepan Hirskyj na zdjęciu z piłką (fot. tychy.pl)
Stepan Hirskyj został nowym zawodnikiem Stali Stalowa Wola. Lwowiak już wcześniej grał w lidze polskiej w barwach GKS Tychy i w Chrobrym Głogów. Szeregi "Stalówki" wzmocnił także Mateusz Bukowiec.
 
Stepan Hirskyj będzie od sezonu 2017/18 bronił barw Stali Stalowa Wola. 26 latek jest wychowankiem Karpat Lwów. Tam przeszedł wszystkie szczeble pionu juniorskiego a następnie przez dziewięć sezonów reprezentował ich barwy.
 
Ukraiński pomocnik już w Polsce występował. W drugiej rundzie sezonu 2014/15 zakontraktował go Chrobry Głogów. Rok później zagrał w rundzie wiosennej w GKS Tychy i z tyszanami rozpoczął sezon 2016/17.
 
W rundzie wiosennej zeszłego sezonu nie grał nigdzie, a teraz chce wrócic na boisko. Pomocną dłoń wyciągnęła do niego Stal Stalowa Wola i jej barwy będzie przywdziewał od nowego sezonu.
 
Co ciekawe Stepan Hirskyj tak na prawdę nazywa się... "Girksy".
 
- Szczerze? Jestem „Girsky”, a nie „Hirskyj”. Chyba poszedł jakiś błąd w tłumaczeniu. Z ukraińskiego na angielski, z angielskiego na polski… Wymawia się też „Girski”. To tak, jak u was „Górski”. Napisali jednak Hirskyj i tak już zostało. Nieważne. Przyjąłem to i na nikogo się nie obrażam - mówił zawodnik w rozmowie z "Katowickim Sportem".
 
Szeregi Stali Stalowa Wola wzmocnił także 30-letni pomocnik Mateusz Bukowiec, który w ubiegłym sezonie również bronił barw GKS-u Tychy.
 
Stal Stalowa Wola przedłużyła również kontrakty z kilkoma zawodnikami. Podpisy na nowych umowach złożyli Adrian Dziubiński , Konrad Korczyński i Przemysław Stelmach.
 

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem