2017-06-04 08:15:07

Stal Stalowa Wola pokonała Siarkę Tarnobrzeg w derbach Podkarpacia

Na zdjęciu Adrian Gębalski strzela zwycięskiego gola dla Stali Stalowa Wola.
Piłkarze Stali Stalowa wygrali 1-0 z Siarką Tarnobrzeg w sobotnich drugoligowych Derbach Podkarpacia.

Jako pierwsi dogodną okazję na objęcie prowadzenia mieli goście. W 12. minucie meczu Daniel Koczon trafił w poprzeczkę.

Niedługo później groźnie uderzał Hubert Tomalski, ale piłka minimalnie minęła bramkę Stali Stalowa Wola. Gospodarze odpowiedzieli strzałem Adriana Gębalskiego, także niecelnym.

Jeszcze przed przerwą kolejne okazje mieli zarówno Tomalski, jak i Gębalski, ale obydwu brakowało precyzji.

Jedyny gol w tym spotkaniu padł w 60. minucie. Arbiter tego pojedynek, pan Albert Różycki z Łodzi odgwizdał rzut karny, a na bramkę pewnym uderzeniem zamienił go Adrian Gębalski.

"Siarkowcy" robili, co mogli, by doprowadzić do wyrównania. Mieli m.in. poprzeczkę po uderzeniu głową. Niebezpiecznie na bramkę Bartosza Konckiego uderzał też Daniel Koczon. Więcej goli ostatecznie nie padło i Stal Stalowa Wola zwyciężyła w Derbach Podkarpacia z Siarką Tarnobrzeg 1-0.

1-0 Adrian Gębalski (60-karny)

Zobaczcie sytuację po której sędzia odgwizdał jedenastkę i sam rzut karny wykonywany przez Adriana Gębalskiego. "Stalówka" pokonała Siarkę w Derbach Podkarpacia 1-0

Opublikowany przez PodkarpacieLIVE na 3 czerwca 2017

Stal Stalowa Wola: Dorian Frątczak (46. Bartosz Koncki) - Adam Waszkiewicz, Szymon Jarosz (72. Konrad Kołodziej), Mateusz Kolbusz, Mateusz Wójcik, Kamil Jonkisz, Bartłomiej Wasiluk, Przemysław Stelmach, Adrian Dziubiński, Kacper Siudak (46. Konrad Korczyński), Adrian Gębalski (88. Kacper Piechniak).

Siarka Tarnobrzeg: Karol Dybowski - Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Radosław Sylwestrzak, Dawid Witkowski (57. Konrad Stępień), Michał Dawidowicz (81. Konrad Zaradny), Mateusz Czyżycki (62. Krzysztof Ropski), Marcin Stefanik, Grzegorz Płatek (65. Michał Żebrakowski), Hubert Tomalski, Daniel Koczon.

Sędziował: Albert Rożycki (Łódź)
Żółte kartki: Kolbusz, Wójcik, Jonkisz