2017-05-24 20:35:44

UEFA Regions Cup: Małopolska lepsza od Podkarpacia w pierwszym meczu

Bartłomiej Buczek (biało-czerwona koszulka) na co dzień zawodnik Resovii, nie wykorzystał dziś rzutu karnego (fot. archiwum)
Reprezentacja Małopolskiego ZPN wygrała 1-0 z Podkarpackim ZPN w pierwszym meczu makroregionalnego finału rozgrywek UEFA Regions Cup. Rewanż 7 czerwca.

Spotkanie zostało rozegrane w Brzesku i było bardzo zacięte, co zwiastuje sporo emocji w meczu rewanżowym.

Reprezentacja Podkarpacia mogła wyjść na prowadzenie jeszcze przed przerwą, ale w końcówce pierwszej połowy rzut karny zmarnował Bartłomiej Buczek (Bartłomiej Banek obronił jego strzał).

Jedyny gol w tym spotkaniu padł w 61. minucie. Konrad Kuliszewski zagrał do Michała Kowalika, a ten uderzeniem głową wpakował piłkę do siatki dając zwycięstwo Małopolskiemu ZPN.

Mecz rewanżowym zostanie rozegrany w środę 7 czerwca o godz. 17.30 w Kolbuszowej.

MAŁOPOLSKI ZPN - PODKARPACKI ZPN 1-0 (0-0)

1-0 Michał Kowalik (61)

Kadry obydwu zespołów na to spotkanie:

Małopolski ZPN: Arkadiusz Zawiślan, Mariusz Bienias, Michał Siwiecki, Sławomir Basisty, Michał Czubin, Daniel Mikołajczyk, Grzegorz Silczuk, Marcin Kalinowski, Michał Kowalik, Mateusz Majcherczyk, Mateusz Stanek, Bartłomiej Banek, Artur Biały, Artur Hebda, Marcin Więcek, Sebastian Zawrzykraj, Konrad Kuliszewski, Maciej Wcisło.

Podkarpacki ZPN: Mateusz Krawczyk, Piotr Krzanowski, Damian Barszczak, Damian Skała, Bartłomiej Gliniak, Marcin Sobol, Mateusz Padiasek, Sebastian Padiasek, Arkadiusz Gil, Dawid Pałys-Rydzik, Piotr Laskowski, Jaromir Skiba, Bartłomiej Raba, Mateusz Skała, Maciej Lech, Bartłomiej Buczek, Krzysztof Szymański, Paweł Hass.