2017-04-26 18:30:17

Stal Rzeszów pokonała Głogovię i zdobyła Okręgowy Puchar Polski

Piłkarze Stali Rzeszów wygrali 4-1 z Głogovią Głogów Małopolski i zdobyli Pucharu Polski na szczeblu podokręgów Rzeszów/Dębica.

Podopieczni Bohdana Bławackiego jako pierwsi wyciągali piłkę z siatki. Prowadzenie gospodarzom tego pojedynku, Głogovii Głogów Małopolski, dał w 8. minucie Mateusz Dec.

To nie była pierwsza okazja na bramkę w tym spotkaniu, bo chwilę wcześniej Stal Rzeszów zmarnowała rzut karny.

Na wyrównanie kibice Stali nie musieli długo czekać. Już w 11. minucie gola na 1-1 zdobył Michał Lisańczuk, a chwilę później prowadzenie rzeszowianom dał Michał Szymański.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Amido Batis Cande i w końcówce zdobył dwie bramki pieczętując zwycięstwo Stali Rzeszów.

Stal Rzeszów zdobyła tym samym okręgowy Puchar Polski i awansowała do fazy wojewódzkiej. Tam, w dniu 10 maja, zmierzy się ze zwycięzcą z okręgu Krosno (Karpaty lub LKS Pisarowce).