2017-04-12 18:52:19

Puchar Polski: Stal Rzeszów pokonała Izolator Boguchwała i zagra w finale

Na zdjęciu z piłką Sebastian Brocki (fot. archiwum)
Stal Rzeszów wygrała z Izoatorem Boguchwała i awansowała do finału Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Rzeszów/Dębica. Rzeszowska drużyna prowadziła grę, ale długo nie mogła stworzyć sobie klarownej sytuacji. Pomogły zmiany w przerwie i piękna bramka Wojciecha Reimana.

Izolator Boguchwała miał dogodną sytuację do objęcia prowadzenia na samymy początku spotkania. Dośrodkowanie Krzysztofa Szymańskiego zmarnował jednak Łukasz Szczoczarz, który z najbliższej odległości nie trafił w bramkę. W 8. minucie spotkania do prostopadłej piłki doszedł Oleg Kvych, jego uderzenie nabramkę strzożoną przez Miłosza Lewandowskiego było jednak bardzo niecelne.

W 12. minucie ponownie Oleg Kvych, tym razem wbiegł on w pole karne i zagrał do środka, jednak nikt nie zamykał tej akcji i obrona Izolatora zdołała wybic na rzut rożny.

Chwilę przed przerwą ładną solową akcję przeprowdził Krzysztof Szymańskieg, który najpierw ograł zawodnika Stali Rześzów, a później dośrodkował do Łukasza Szczoczarza. Popularny "Szczota" nie zdołał jednak dojść do piłki, która ostateczne wyszła poza linię końcową.

Pięć minut po przerwie Piotr Prędota odebrał piłkę obrońcy Izolatora Boguchwała, pociągnał jeszcze kawałek w stronę pola karnego i uderzył... w boczną siatkę. Niedługo później kontrę gospodarzy zamykał Krzysztof Szymański, jednak fatalnie przestrzelił.

W 71. miucie Wojciech Reiman pięknym strzałem z rzutu wolnego zdobył jedyną w tym spotkaniu bramkę dzięki, które Stal Rzeszów awansowała do finału Okręgowego Pucharu Polski.

Tam zmierzy się z Głogovią Głogów Małopolski, która w drugim z dzisiejszym meczów podokręgów Rzeszów/Dębica wygrała z Sokołem Kolbuszowa 4-1 (po dogrywce).

W innym rozegranym dziś meczu pucharowym LKS Pisarowce wygrał z Cosmosem Nowotaniec 2-1. Było to spotkanie 1/2 finału OPP Krosno. W finale czwartoligowiec zmierzy się z Karpatami Krosno.

IZOLATOR BOGUCHWAŁA - STAL RZESZÓW 0-1 (0-0)

0-1 Wojciech Reiman (71)

Izolator Boguchwała: Miłosz Lewandowski - Aleksander Gajdek, Michał Bogacz, Maciej Kozicki, Piotr Szkolnik, Łukasz Szczoczarz, Sebastian Suszko, Oleksand Tarasenko, Patryk Zieliński, Mateusz Lusiusz, Kzysztof Szymański

Stal Rzeszów: Adam Wasiluk - Ernestas Pilypas, Sebastian Brocki, Amido Batis Cande, Kacper Drelich, Rafał Kursa, Oleg Kvych, Michał Szymański, Paweł Giel, Jakub Więcek, Maciej Maślany

Sędziowali: Marcin Konefał oraz Jacek Węgrzyn i Kamil Pająk (Mielec).