2017-03-18 20:32:22

Pierwszy punkt Stali Stalowa Wola na wiosnę. Remis z Olimpią Elbląg

Na zdjęciu trener Rafał Wójcik (fot. archiwum)
Stal Stalowa Wola zapunktowała po raz pierwszy w rundzie wiosennej remisując u siebie z Olimpią Elbląg 1-1.

W pierwszej połowie na boisku właściwie niewiele się dział, co nie podobało się miejscowym kibicom. Obydwu drużynom brakowało pomysłu na grę i praktycznie nie stwarzały klarownych sytuacji.

Pierwsza bramka padła w 65. minucie po dość kontrowersyjnym rzucie karnym. Niestety z gola cieszyli się goście. Z linii 11. metrów do siatki trafił Łukasz Pietroń.

Zaledwie dwie minuty później piłkarze Stali Stalowa Wola doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola na 1-1 zdobył Szymon Jarosz.

Na kwadrans przed końcem "Stalówka" miała świetną okazję na kolejnego gola, ale bramkarz Olimpii Elbląg wybronił groźny strzał Kamila Bętkowskiego (piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki).

0-1 Łukasz Pietroń (65-karny)
1-1 Szymon Jarosz (67)

Stal Stalowa Wola: Frątczak - Waszkiewicz, Jarosz, Kołodziej, Wójcik, Bętkowski, Wasiluk, Żołądź, Mokrzycki (46. Stelmach), Jonkisz (68. Kolbusz), Gębalski (46. Piechniak).

Olimpia Elbląg: Tułowiecki - Pietroń, Kubowicz, Wenger, Bukacki, Szuprytowski (71. Bartkowski), Danowski, Sokołowski, Stępień (86. Niburski), Lisiecki (66. Kolosov), Bojas.

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole).
Żółte kartki: Bętkowski, Wasiluk, Żołądź (Stal) oraz Stępień, Danowski, Bartkowski, Kubowicz (Olimpia).