2017-03-18 17:35:29

Gol Marcina Stefanika dał wygraną Siarce Tarnobrzeg w Zambrowie

Gol Marcina Stefanika w 82. minucie meczu Olimpia Zambrów - Siarka Tarnobrzeg zapewnił wygraną drużynie gości (fot. archiwum)
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg wygrali 2-1 w wyjazdowym meczu 2 ligi z Olimpią Zambrów.

Podopieczni Włodzimierza Gąsiora zdobyli kolejne cenne punkty. Tym razem komplet. Siarka Tarnobrzeg jest niepokonana od czterech spotkań, ale w rundzie wiosennej zwyciężyła po raz pierwszy.

Podkarpacki zespół wyszedł na prowadzenie w 17. minucie meczu po trafieniu Grzegorza Płatka. Błąd przy tym golu popełnił golkiper gospodarzy, który zbyt długo zwlekał z wybiciem piłki, co wykorzystał zawodnik Siarki.

Gracze Olimpii Zambrów wyrównali kilkanaście minut później za sprawą Fabiana Piaseckiego, który uderzył mocno w długi róg nie dając szans Karolowi Dybowskiemu.

Decydujący gol w tym meczu padł w końcówce. Bramkę na wagę trzech punktów dla Siarki Tarnobrzeg strzelił Marcin Stefanik skutecznie dobijając strzał Jakuba Głaza.

0-1 Grzegorz Płatek (17)
1-1 Fabian Piasecki (34)
1-2 Marcin Stefanik (82)

Olimpia Zambrów: Fabiański - Byszewski, Kołodziejski, Cyfert, Michałowski, Bach (87. Falon), Kuczałek, Osoliński (60. Przybylski), Zieliński (72. Włodarczyk), Szerszeń, Piasecki.

Siarka Tarnobrzeg: Dybowski - Grzesik, Waleńcik, Sylwestrzak, Witkowski, Stefanik, Płatek (75. Przewoźnik), Czyżycki, Tomalski, Żebrakowski (65. Głaz), Ropski.

Sędziował: Kamil Karski (Słupsk).
Żółte kartki: Cyfert, Szerszeń, Kuszałek, Kołodziejski - Czyżycki.