2017-03-11 19:38:19

Stal Mielec pokonała Olimpię Grudziądz. Drugie zwycięstwo z rzędu!

Piłkarze Stali Mielec pokonali 1-0 Olimpią Grudziądz w meczu 21. kolejki rozgrywek 1 ligi.

Podopieczni Zbigniewa Smółki od pierwszych minut byli stroną przeważającą i mogli to spotkanie wygrać dużo wyżej.

Tylko przed przerwą okazje bramkowe mieli Alaksandar Kolev (minimalnie chybiony strzał głową), Mateusz Cholewiak (uderzył niecelnie będąc sam na sam) czy też Kamil Radulj (niecelny strzał z dystansu).

Na gola kibice czekać musieli do 63. minuty. Właśnie wtedy stratę piłki w drużynie gości wykorzystali gracze Stali Mielec. Po szybkiej kontrze piłkę w bramce Olimpii Grudziądz umieścił Mateusz Cholewiak dająć prowadzenie mielczanom.

W dalszej części meczu kolejne okazje mieli m.in. Mateusz Cholewiak czy też Krzysztof Drzazga, ale zabrakło im prezycji.

Stal Mielec wygrała po razu drugi z rzędu i w pierwszoligowej tabeli awansowali na 10. pozycję.

1-0 Mateusz Cholewiak (63)

Stal Mielec: Tomasz Libera - Robert Sulewski, Sebastian Zalepa, Krzysztof Kiercz, Krystian Getinger, Szymon Sobczak (71. Krzysztof Drzazga), Vasil Panayotov, Piotr Marciniec, Kamil Radulj (76. Dominik Sadzawicki), Mateusz Cholewiak (87. Piotr Głowacki), Aleksandar Kolev.

Olimpia Grudziądz: Jakub Wrąbel - Damian Ciechanowski (79. Jose Furtado), Lukas Klemenz, Matic Zitko, Marcin Woźniak, Damian Michalik (46. Wesllem Monteiro), Marcin Smoliński, Kamil Kurowski, Daniel Feruga, Adam Banasiak (64. Jakub Łukowski), Karol Angielski.

Sędziował: Karol Rudziński (Olsztyn).
Żółte kartki: Kolew, Panayotov, Cholewiak - Kurowski, Michalik, Woźniak, Zitko.