2017-03-11 17:26:12

Siarka Tarnobrzeg zremisowała u siebie z Błękitnymi Stargard

Na zdjęciu Daniel Koczon (fot. archiwum)
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg zremisowali u siebie z drużyną Błękitnych Stargard 1-1 w meczu 21. kolejki 2 ligi.

Pierwsza połowa była wyrównana, ale lepsze okazje mieli gracze Błękitnych Stargard, którzy stwarzali większe zagrożenie pod bramką rywala. W 15. minucie szansę miał Wojciech Fadecki, ale minimalnie się pomylił. Niedługo później gospodarzy uratował słupek.

Na pierwszego gola kibice czekać musieli do 53. minuty. Niestety dla miejscowych fanów nie bł to gol dla Siarki Tarnobrzeg, ale dla gości. Po akcji prawą stroną boiska Patryk Skórecki dostał piłkę w polu karnym i uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Karola Dybowskiego.

Po zdobyciu gola Błękitni Stargard mieli okazje na podwyższenie, ale brakowało im skuteczności. Za to w 81. minucie do siatki trafili "Siarkowcy".

Bo rzucie wolnym bitym z lewej strony boiska jeden z piłkarzy gospodarzy główkował na bramkę Przemysława Wróbla. Ten zdołał obronić, ale wobec dobitki Jana Grzesika był już bezsilny. Jeden z obrońców Błękitnych próbował jeszcze wybijać piłkę, ale ta przekroczyła już linię bramkową i arbiter zdecydował się już uznać.

0-1 Patryk Skórecki (53)
1-1 Jan Grzesik (81)

Siarka Tarnobrzeg: Karol Dybowski - Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Radosław Sylwestrzak, Michał Dawidowicz (74. Jakub Głaz), Daniel Koczon, Marcin Stefanik, Tomasz Przewoźnik (57. Michał Żebrakowski), Grzegorz Płatek (57. Dawid Witkowski), Hubert Tomalski (46. Mateusz Czyżycki), Krzysztof Ropski.

Błękitni Stargard: Przemysław Wróbel - Grzegorz Szymusik, Maciej Liśkiewicz, Patryk Baranowski, Rafał Gutowski, Wojciech Fadecki, Paweł Lisowski, Piotr Wojtasiak, Patryk Skórecki (90. Maciej Więcek), Mateusz Czapłygin (46. Robert Brzęczek), Bartosz Flis (69. Michał Magnuski).

Sędziował: Paweł Kukla (Kraków).
Żółte kartki: Dawidowicz, Waleńcik, Koczon, Żebrakowski - Czapłygin, Skórecki, Liśkiewicz, Wróbel, Wojtasiak.