2016-11-09 15:38:38

Byli zawodnicy pogrążyli "Stalówkę". Porażka z Rakowem Częstochowa

Tomasz Płonka (z prawej) strzelił dziś gola dla Rakowa Częstochowa (fot. rksrakow.pl)
Stal Stalowa Wola przegrała 0-3 z Rakowem Częstochowa w zaległym meczu 14. kolejki rozgrywek 2 ligi.

Dwie z trzech bramek dla Rakowa Częstochowa zdobyli byli piłkarze Stali Stalowa Wola, którzy dzisiaj pogrążyli swój dawny klub.

Już w 12. minucie spotkania w sytuacji sam na sam znalazł się Tomasz Płonka. Wychowanek LKS-u Trzebownisko nie zmarnował okazji i dał prowadzenie gościom.

Kilka minut później Raków Częstochowa cieszył się z kolejnej bramki. Tym razem w zamieszaniu podbramkowym do siatki trafił Tomasz Petrasek. Do przerwy Stal Stalowa Wola przegrywała 0-2.

Po zmianie stron gospodarze szukali swojej okazji, ale gracze Rakowa nie popełnili błędu. W 84. minucie pewną wygraną przyjezdnych przypieczętował inny były gracz Stali Stalowa Wola - Przemysław Oziębała.

0-1 Tomasz Płonka (12)
0-2 Tomas Petrasek (20)
0-3 Przemysław Oziębała (84)

Stal Stalowa Wola: Bartosz Koncki - Konrad Korczyński (61. Radosław Adamski), Szymon Jarosz, Mateusz Kolbusz, Mateusz Wójcik, Adam Zawierucha, Bartłomiej Wasiluk, Bruno Żołądź (79. Konrad Kołodziej), Adrian Dziubiński (46. Przemysław Stelmach), Michał Dobkowski (46. Michał Mistrzyk), Kacper Piechniak.

Raków Częstochowa: Tomasz Loska - Lukas Duriska (80. Łukasz Siedlik), Tomas Petrasek, Łukasz Góra, Przemysław Oziębała, Tomasz Margol (46. Łukasz Kmieć), Rafał Figiel, Filip Kowalczyk, Peter Mazan, Piotr Malinowski (73. Adam Mesjasz), Tomasz Płonka (65. Adam Czerkas).

Sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec).
Żółte kartki: Kolbusz, Żołądź, Wójcik - Margol, Płonka.