2016-11-04 20:25:44

Siarka Tarnobrzeg wygrała w Rybniku po golu Marcina Stefanika

Siarka Tarnobrzeg zwyciężyła 1-0 w wyjazdowym meczu 2 ligi z ROW-em Rybnik. Autorem zwycięskiego trafienia był Marcin Stefanik.

Gracze Siarki Tarnobrzeg przewagę mieli od pierwszych minut. Już po kilkudziesiąciu sekundach gry w polu karnym powstrzymywany był Daniel Koczon i według gości arbiter powinien podyktować jedenastkę. Niedługo później okazję na gola miał też Hubert Tomalski, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i powstrzymali go obrońcy.

W pierwszej połowie, pomimo optycznej przewagi tarnobrzeżan, wielu okazji nie było i bramki nie padły. Po zmianie stron znów groźniejsi byli "Siarkowcy".

Upragniona bramka padła w 65. minucie. Piłkę w pole karne wrzucił Michał Dawidowicz, a z bliskiej odległości do siatki trafił Marcin Stefanik.

Kilka minut później powinno być 2-0 dla Siarki Tarnobrzeg. W polu karnym faulowany był aktywny dziś Hubert Tomalski, a arbiter tym razem wskazał na rzut karny. Jedenastki na gole zamienić nie potrafił niestety Daniel Koczon - jego uderzenie obronił Dawid Kajzer.

W końwóce gracze ROW-u Rybnik próbowali wyrównać, ale dobrze w brace Siarki Tarnobrzeg spisywał się Karol Dybowski, który nie dał się pokonać. Trzy punkty pojechały do Tarnobrzega.

0-1 Marcin Stefanik (65)

ROW Rybnik: Daniel Kajzer - Paweł Jaroszewski, Dawid Bober, Tomasz Balul, Dawid Gojny, Sebastian Siwek (80. Szymon Popiela), Bartosz Slisz, Mariusz Muszalik, Paweł Polak (81. Dawid Drozdowski, Krzysztof Koch (71. Damian Koleczko), Kamil Spratek (60. Marek Gładkowski).

Siarka Tarnobrzeg: Karol Dybowski - Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Radosław Sylwestrzak, Michał Dawidowicz, Daniel Koczon (90. Tomasz Przewoźnik), Marcin Stefanik, Marcin Stromecki, Grzegorz Płatek (90. Patryk Szewc), Hubert Tomalski, Michał Żebrakowski (63. Krzysztof Ropski).

Sędziował: Krzysztof Korycki (Warszawa).
Żółta kartka: Jaroszewski.