2016-10-23 16:33:47

Gol Daniela Koczona w doliczonym czasie dał punkt Siarce Tarnobrzeg w Wejherowie

Daniel Koczon (z prawej) dał punkt Siarce Tarnobrzeg w Wejherowie! (fot. archiwum)
Piękne trafienie Daniela Koczona z rzutu wolnego w 93. minucie dało Siarce Tarnobrzeg punkt w wyjazdowym starciu z Gryfem Wejherowo.

Siarka Tarnobrzeg do Wejherowa wybrała się w nieco osłabionym składzie. Zabrakło kontuzjowanego Konrada Stępnia i pauzującego za kartki Marcina Stefanika. Pomimo tego "Siarkowcy" wywalczyli w trudnym spotkaniu z Gryfem cenny punkt.

W 18. minucie meczu podkarpacki zespół cieszył się z gola. Piłkę do Krzysztofa Ropskiego dorzucił Daniel Koczon, a ten pierwszy wpakował ją do siatki. Siarka Tarnobrzeg prowadziła do przerwy 1-0.

Gryf Wejerowo do wyrównania doprowadził w 59. minucie. Przy tej bramce udział miał Łukasz Nadolski, były zawodnik Siarki, który zagrał głową do Michała Marczaka, który strzelił gola na 1-1.

Niestety dla "Siarkowców" po tej bramce miejscowi poszli za ciosem i całkowicie zdominowali spotkanie. W 77. minucie drugą bramkę dla Gryfu zdobył Dawid Tomczak i to gospodarze byli na prowadzeniu.

Punkt dla Siarki Tarnobrzeg uratował niezawodny ostatnio Daniel Koczon. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry "Koczi" przymierzył z rzutu wolnego i pięknym uderzeniem dał remis swojej drużynie.

0-1 Krzysztof Ropski (18)
1-1 Michał Marczak (59)
2-1 Dawid Tomczak (77)
2-2 Daniel Koczon (90+3)

Gryf Wejherowo: Leleń - Mońka, Bednarski, Brzuzy, Dampc (46. Tomczak), Chwastek (89. Szur), Wicon (59. Ciechański), Nadolski, Klimczak, Marczak (74. Czerwiński), Kołc.

Siarka Tarnobrzeg: Dybowski - Grzesik, Waleńcik, Sylwestrzak, Dawidowicz (62. Suchecki), Płatek (84. Głaz, 87. Przewoźnik), Stromecki, Tomalski, Czyżycki (71. Szewc), Koczon, Ropski.

Sędziował: Konrad Aluszyk (Gorzów Wielkopolski).
Żółte kartki: Czerwiński, Kołc - Stromecki.
Czerwona kartka: Kołc (85, druga żółta).