2016-10-22 18:55:47

Są kolejne trzy punkty! Stal Mielec wygrała z Miedzią Legnica

Stal Mielec wygrała z Miedzią Legnica 1-0 w meczu 14. kolejki rozgrywek 1 ligi. To kolejne zwycięstwo mielczan na zapleczu Ekstraklasy.

Już w pierwszej połowie Stal Mielec miała kilka okazji, by trafić do siatki rywali. Z bliska uderzał Dorian Buczek, szanse mieli także Szymon Sobczak i Kamil Radulj, ale gospodarzom brakowało prezycji.

Na bramkę fani Stali poczekać musieli do 46. minuty. Właśnie wtedy, chwilę po rozpoczęciu drugiej odsłony, na listę strzelców wpisał się Krystian Getinger. Jak się później okazało był to zwycięski gol.

Podkarpacki zespół miał utrudnione zadanie, bo od 65. minuty grał w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartką (druga żółta) ukarany został Michał Bierzało.

W końcówce piłkarze Miedzi Legnica naciskali i szukali swojej okazji, ale mielczanie nie dali sie pokonać. Kilka dobrych interwencji zaliczył bramkarz Marek Kozioł i cenne trzy punkty, kolejne na zapleczu Ekstraklasy, zostały w Mielcu.

1-0 Krystian Getinger (46)

Stal Mielec: Marek Kozioł - Robert Sulewski, Sebastian Zalepa, Michał Bierzało, Krystian Getinger (78. Sebastian Łętocha), Dorian Buczek (63. Grzegorz Fonfara), Piotr Marciniec, Adrian Liberacki, Kamil Radulj (67. Krzysztof Kiercz), Mateusz Cholewiak, Szymon Sobczak.

Miedź Legnica: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak, Jonathan de Amo, Tomasz Midzierski, Rumen Trifonow (84. Paul Batin), Michał Bartkowiak, Keon Daniel, Damian Rasak (90. Łukasz Garguła), Petteri Forsell, Óscar Martín (60. Wojciech Łobodziński), Mariusz Rybicki.

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec). Żółte kartki: Buczek, Bierzało, Cholewiak - Martín, Bartczak.  Czerwona kartka: Michał Bierzało (65, druga żółta).