2016-10-15 18:10:30

GKS Bełchatów przerwał serię Siarki Tarnobrzeg

Siarka Tarnobrzeg tym razem przegrała, ale może liczyć na wsparcie kibiców (fot. archiwum)
Piłkarze Siarka Tarnobrzeg przegrali u siebie z GKS-em Bełchatów 1-2. Dla "Siarkowców" to pierwszy mecz bez punktów po ośmiu kolejnych spotkaniach bez porażki.

- Zagraliśmy chyba najgorszy mecz w tym sezonie - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Włodzimierz Gąsior, trener Siarki Tarnobrzeg.

Goście trafili do siatki w 33. minucie. W sytuacji sam na sam z Karolem Dybowskim znalazł się Robert Pisarczuk nie dając szansa bramkarzowi Siarki.

"Siarkowcy" zdołali doprowadzić do wyrónania na minutę przed końcem pierwszej połowy. Hubert Tomalski zagrał do Daniela Koczona, a ten uderzeniem z dystansu dał gola gospodarzom. Do przerwy było 1-1.

Decydująca akcja tego meczu miała miejsce w 62. minucie. Piłkarze GKS-u Bełchatów mieli rzut wolny ok. 25 metrów od bramki Karola Dybowskiego. Do piłki podszedł Szymon Zgarda i efektownym uderzeniem wpakował piłkę do siatki.

Do końca spotkania gracze Siarki Tarnobrzeg nie potrafili znaleźć pomysłu na defensywię gości i - po ośmiu kolejnych meczach bez straty punktów - musieli przełknąć gorycz porażki.

0-1 Robert Pisarczuk (33)
1-1 Daniel Koczon (44)
1-2 Szymon Zgarda (62)

Siarka Tarnobrzeg: Karol Dybowski - Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Radosław Sylwestrzak, Michał Dawidowicz (82. Krzysztof Suchecki), Daniel Koczon, Marcin Stromecki (82. Grzegorz Płatek), Marcin Stefanik, Mateusz Czyżycki (63. Patryk Szewc), Hubert Tomalski, Michał Żebrakowski (74. Jakub Głaz).

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik - Krzysztof Michalak, Marcin Grolik, Adrian Klepczyński, Mateusz Szymorek, Robert Pisarczuk (76. Bartłomiej Bartosiak), Patryk Rachwał, Szymon Zgarda, Dawid Flaszka (90. Maciej Łabędzki), Konrad Andrzejczak, Dawid Dzięgielewski (72. Marcin Krzywicki).

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków).
Żółte kartki: Stefanik - Klepczyński, Flaszka, Bartosiak.