2016-10-08 19:47:41

Siarka Tarnobrzeg znów wygrała i już jest trzecia w tabeli

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo i awansowali na 3. pozycję w tabeli. Tarnobrzeżanie wygrali w Poznaniu z Wartą 3-1.

Goście z pierwszego gola cieszyli się po kwadransie gry. Efektownym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Marcin Stefanik dając prowadzenie Siarce Tarnobrzeg.

Jeszcze przed przerwą prowadzenie Siarki podwyższył Hubert Tomalski, który wykorzystał dobre dobranie Michała Żebrakowskiego.

"Kropkę nad i" niedługo po zmianie stron postawił Grzegorz Płatek. Zawodnik Siarki Tarnobrzeg przejął piłkę po złym wybiciu jednego z obrońców Warty Poznań i nie zmarnował okazji.

W 75. minucie jednego gola straty odrobił jeszcze Jan Paczyński, ale więcej graczy Warty Poznań nie było stać. Siarka Tarnobrzeg wygrała po raz drugi z rzędu i przedłużyła passę spotkań bez porażki do ośmiu.

0-1 Marcin Stefanik (15)
0-2 Hubert Tomalski (43)
0-3 Grzegorz Płatek (47)
1-3 Jan Paczyński (75)

Warta Poznań: Tomasz Laskowski - Artur Marciniak, Tomasz Dejewski, Bartosz Kieliba, Nikodem Fiedosewicz, Krzysztof Biegański (46. Michał Ciarkowski), Adrian Laskowski, Filip Brzostowski (27. Michał Cywiński), Łukasz Białożyt (46. Jakub Kiełb), Dominik Chromiński (65. Jan Paczyński), Łukasz Spławski.

Siarka Tarnobrzeg: Karol Dybowski - Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Radosław Sylwestrzak, Michał Dawidowicz, Daniel Koczon (71. Jakub Głaz), Marcin Stefanik, Konrad Stępień (31. Grzegorz Płatek), Mateusz Czyżycki (60. Kamil Lewandowski), Hubert Tomalski (65. Patryk Szewc), Michał Żebrakowski.

Sędziował: Marcin Bielawski (Katowice).
Żółte kartki: Ciarkowski, Chromiński, Marciniak, Paczyński, Kieliba, Cywiński - Czyżycki, Żebrakowski.