2016-10-08 17:11:05

Stal Rzeszów wygrała rzutem na taśmę. Trzy punkty w Białej Podlaskiej

Po golu w 89. minucie Michał Lisańczuk utonął w objęcial kolegów.
Piłkarze Stai Rzeszów wygrali 2-1 w wyjazdowym meczu z Podlasiem Biała Podlaska. Zwycięskiego gola zdobył w końcówce Michał Lisańczuk.

Gracze Podlasia Biała Podlaska w pierwszej połowie nie mieli wielu sytuacji, ale byli skutecznie. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 10. minucie spotkania po uderzeniu Kamila Kocoła.

Stal Rzeszów próbowała doprowadzić do wyrównania, ale nie potrafiła znaleźć sposobu na dobrze grającą defensywę miejscowych. Do przerwy podkarpacki zespół przegrywał 0-1.

Po zmianie stron spotkanie się zaostrzyło. Inicjatywę wprawdzie nadal mieli podopieczni Marcina Wołowca, ale gospodarze coraz częściej groźnie atakowali. Kilka niepewnych interwencji w bramce Stali Rzeszów zaliczył Marcin Wieczerzak, na szczęście jednak nie skończyło się to stratą drugiego gola.

W 63. minucie Stal Rzeszów wyrównała. Piłkę w polu karnym dostał Sebastian Brocki, który będąc tyłem do bramki obrócił się i wpakował piłkę do siatki.

Goście poszli na ciosem i nadal atakowali. Zwycięski gol padł na minutę przed końcem. Pięknym uderzeniem z 16 metrów popisał się Michał Lisańczuk i gospodarze znów musieli wyciągać piłkę z bramki. Do końca meczu nic już się nie zmieniło - po trudnym spotkaniu Stal Rzeszów wraca na Podkarpacie z kompletem punktów.

1-0 Kamil Kocoł (10)
1-1 Sebatian Brocki (62)
1-2 Michał Lisańczuk (87)

Podlasie Biała Podlaska: Adam Wasiluk - Paweł Radziszewski, Rafał Kursa, Mateusz Łakomy, Paweł Komar, Tomasz Andrzejuk (90. Damian Leśniak), Tomasz Nieścieruk, Kamil Kocioł (77. Bartłomiej Gożdziołko), Serhii Krykunm, Paweł Zabielski (70. Arkadiusz Drapsa), Adrian Hołownia (80. Adam Wiraszka).

Stal Rzeszów: Marcin Wieczerzak, Damian Skała, Arkadiusz Baran, Arkadiusz Gil  (86. Sebastian Wanat), Maciej Maślany, Kacper Drelich, Sławomir Szeliga, Wojciech Reiman, Paweł Giel (75. Michał Lisańczuk), Sebastian Brocki, Piotr Prędota.

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)
Żółta kartka: Serhii Krykun.