2016-10-08 18:22:43

Stal Stalowa Wola pewnie pokonała Kotwicę Kołobrzeg

Mohamed Essam (z lewej) był jednym z lepszych zawodników na boisku (fot. Ewelina Jaśkowiak / lepszypoznan.pl)
Piłkarze Stali Stalowa Wola odnieśli pewne zwycięstwo w ligowym starciu z Kotwicą Kołobrzeg. Nasz zespół losy meczu rozstrzygnął praktycznie jeszcze przed przerwą.

Podopieczni Rafała Wójcika rozpoczęli to spotkanie z dużym animuszem. Po kwadransie gry świetną okazję miał Mohamed Essam, ale jego strzał minimalnie minął słupek bramki gości.

Gracze Stali Stalowa Wola z prowadzenia cieszyli się już kilka minut później. Piłkę z lewej strony boiska dostał Adrian Gębalski, który pewnym uderzeniem pokonał bramkarza Kotwicy Kołobrzeg. Niestety w 22. minucie strzelec pierwszego gola dla "Stalówki" doznał kontuzji i został zniesiony z boiska. Chwilę później karetka zabrała go do szpitala.

W kolejnych minutach okazje na wyrównanie mieli goście, ale na szczęście dla miejscowych zabrakło im skuteczności. W 39. minucie aktywny Mohamed Essam zagrał do Kamila Bętkowskiego, a ten z bliskiej odległości podwyższył na 2-0.

Zaledwie trzy minuty kolejną sytuację wypracował Egipcjanin. Po wywalczonym przez nietu rzucie rożnym piłkę w polu karnym dostał Bruno Żołądź, który efektownym uderzeniem strzelił trzeciego gola dla gospodarzy praktycznie rozstrzygając losy tego pojedynku.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli gracze gości, co prze trzybramkowym prowadzeniu "Stalówki" było zrozumiałem. Podkarpacki zespół grał jednak mądrze i nie dał się zaskoczyć. Na pięć minut przed końcem jednego gola straty odrobił wprawdzie Mateusz Janeczko, ale na więcej piłkarzy Kotwicy Kołobrzeg nie było dzisiaj stać.

Obydwa zespoły kończyły to spotkanie w dziesiątkę. Najpierw z boiska wyleciał Sebastian Bartlewski, a w samej końcówce czerwony kartonik zobaczył Mohamed Essam.

1-0 Adrian Gębalski (19)
2-0 Kamil Bętkowski (38)
3-0 Bruno Żołądź (43)
3-1 Mateusz Janeczko (85)

Stal Stalowa Wola: Bartosz Koncki - Michał Mistrzyk, Szymon Jarosz, Mateusz Kolbusz, Mateusz Wójcik (68. Konrad Korczyński), Adrian Dziubiński (67. Michał Dobkowski), Przemysław Stelmach (75. Adam Zawierucha), Bruno Żołądź, Kamil Bętkowski, Mohamed Essam, Adrian Gębalski (28. Kacper Piechniak).

Kotwica Kołobrzeg: Adrian Woszczyna - Wiktor Witt, Mateusz Jagiełło, Maciej Załęcki, Remigiusz Szywacz, Łukasz Kacprzycki (65. Michał Michurski), Arkadiusz Lewiński, Mateusz Świechowski (46. Karol Zieliński), Sebastian Bartlewski, Karol Żmijewski (78. Mateusz Janeczko), Piotr Giel.

Sędziował: Rafał Rokosz (Katowice).
Żółte kartki: Jarosz, Wójcik, Bętkowski, Piechniak - Woszczyna, Załęcki, Świechowski, Zieliński, Barlewski.
Czerwone kartki: Essam (90+1) - Bartlewski (62, druga żółta)