2016-10-01 19:42:32

Adrian Gębalski dał wygraną Stali Stalowa Wola w Wejherowie

Na zdjęciu Adrian Gębalski, strzelc zwycięskiej bramki (fot. Grzegorz Lipiec / Echo Dnia)
Stal Stalowa Wola odniosła pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Dzięki bramce Adriana Gębalskiego pokonała Gryf Wejherowo 1-0.

Podopieczni Rafała Wójcika z odległego Wejherowa wracają z kompletem punktów. Do drugie zwycięstwo "Stalówki" z rzędu i pierwsze na wyjeździe w tym sezonie.

O wygranej Stali Stalowa Wola zadecydowała akcja z 15 minuty. Właśnie wtedy precyzyjnym uderzeniem w lewy róg bramki gospodarzy popisał się Adrian Gębalski nie dając szans Dawidowi Leleniowi.

Gracze Gryfu Wejherowo przed dłuższy czas nie potrafili znaleźć sposób na groźną akcję. Przed przerwą szansę miał Przemysław Czerwiński, ale przestrzelił z kilku metrów. W drugiej połowie groźnie uderzał Michał Marczak, ale na miejscu był Bartosz Koncki. Najlepszą okazję na wyrównanie zmarnował w 88. minucie Piotr Kołc, który z odległośći 2-3 metrów nie trafił do siatki.

Ostatecznie "Stalówka" dowiozła korzystny rezultat do końca i może cieszyć się z kolejnego kompletu punktów.

0-1 Adrian Gębalski (15)

Gryf Wejherowo: Dawid Leleń - Przemysław Mońka, Łukasz Nadolski, Paweł Brzuzy, Maciej Dampc (60. Jacek Wicon), Robert Chwastek, Piotr Kołc, Piotr Łysiak (72. Michał Marczak), Paweł Czychowski (39. Przemysław Czerwiński), Adrian Klimczak, Daniel Ciechański.

Stal Stalowa Wola: Bartosz Koncki - Konrad Korczyński, Szymon Jarosz, Mateusz Kolbusz, Mateusz Wójcik, Adrian Dziubiński, Przemysław Stelmach, Bartłomiej Wasiluk (89. Bruno Żołądź), Kamil Bętkowski (72. Michał Dobkowski), Mohamed Essam (90. Kacper Siudak), Adrian Gębalski (85. Kacper Piechniak).

Sędziował: Piotr Łęgosz (Włocławek).
Żółte kartki: Kołc - Korczyński, Jarosz, Stelmach, Essam.