2016-10-01 19:01:58

Fenomenalna końcówka Stali Mielec w meczu ze Zniczem Pruszków. Wreszcie mamy zwycięstwo!

Kibice Stali Mielec wreszcie doczekali się zwycięstwa w meczu 1 ligi! Mielczanie pokonali Znicz Pruszków 3-1.

Na ten dzień fani Stali Mielec czekali bardzo długo. Podopieczni Maciej Serafińskiego, który prowadził dziś mielecki zespół po raz drugi, wreszcie zaksięgowali trzy punkty.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Piłkarze Stali grali bardzo ostrożnie i nie stworzyli sobie wielu sytuacji bramkowych. Do siatki trafili za to goście. W 19. minucie gola dla Znicza Pruszków strzelił Andrzej Niewulis, który wykorzystał dogranie jednego z kolegów i głową  pokonał Marka Kozioła.

W przerwie w szatni Stal Mielec musiało być gorąco, bo od początku drugiej połowy podkarpacki zespół mocno ruszył do ataku. Już chwilę po zmianie stron świetną okazję na gola miał Kamil Radulj, który uderzył minimalnie obok bramki.

Na wyrównanie kibice Stali Mielec czekać musieli aż do 79. minucie. Z ostrego kąta uderzył Michał Bierzało i było 1-1. To jednak nie był koniec ataków gospodarzy, którzy poszli za ciosem. Zaledwie kilka minut później efektownym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Kamil Radulj i mielczanie byli na prowadzeniu.

"Kropkę nad i" postawił w ostatnej minucie spotkania rezerwowy Dorian Buczek, który popisał się przepięknym uderzeniem z dystansu pieczętując pierwsze ligowe zwycięstwo Stali.

0-1 Andrzej Niewulis (19)
1-1 Michał Bierzało (79)
2-1 Kamil Radulj (84)
3-1 Dorian Buczek (90)

Stal Mielec: Kozioł - Sulewski, Zalepa, Bierzało (81. Buczek), Liberacki, Sobczak, Kiercz (46. Szczepański), Marciniec, Radulj, Getinger (65.  Łętocha), Cholewiak.

Znicz Pruszków: Misztal - Jaroch, Długołęcki, Mysiak, Kucharski, Jagiełło (60. Kubicki), Bartoszewicz, Niewulis, Machalski (85. Zembrowski), Grabowski, Paluchowski.

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).
Żółte kartki: Radulj, Bierzało, Cholewiak, Zalepa - Długołęcki, Bartoszewicz.
Czerwona kartka: Mateusz Długołęcki (83. minuta, dwie żółte).