2016-09-26 12:30:13

Klasa O Stalowa Wola. Unia Nowa Sarzyna wygrała z Jadachami

Aspirująca do awansu do 4 ligi, Unia Nowa Sarzyna wygrała na własnym boisku z beniaminkiem z Jadach w meczu 8. kolejki stalowowolskiej ligi okręgowej.

Dla Unii Nowa Sarzyna było to już siódme zwycięstwo w tym sezonie. Gracze z Nowej Sarzyny tylko raz stracili punkty, gdy bezbramkowo zremisowali w derbowym boju z Pogonią Leżajsk.

Mecz z Jadachami nie należał dla tej ekipy do łatwych. Przed przerwą gospodarze wygrywali już 2-0 po trafieniach Andrzeja Soboty i Grzegorza Soboty. Goście nie odpuścili i po paru minutach gry drugiej połowy było już remis.

Bramki dla LZS-u Jadachy zdobyli Paweł Wilk i Marcin Wolan. Warto zaznaczyć, że gospodarze prawie cały mecz grali w dziesiątkę bo już w czwartej minucie czerwoną kartkę otrzymał Krzysztof Bigas.

Gospodarze przechyli mecz na swoją korzyść w ostatnim kwadransie gry. Krystian Błajda zdobył gola na 3-2 (77 minuta), a wynik ustalił Patryk Wiatr (90 minuta). Unia ma cztery punkty przewagi nad drugim Sokołem Sokolniki. Jadachy zdobyły już 10 oczek i są na 12. miejscu.

1-0 Andrzej Sobota (19)
2-0 Grzegorz Sobota (39)
2-1 Paweł Wilk (47)
2-2 Marcin Wolan (50)
3-2 Krystian Błajda (77)
4-2 Patryk Wiatr (90)

Unia Nowa Sarzyna: Osipa - Zebzda (9. Kulec), Podpora, Florek, Bielak, Bigas, Grześkiewicz, A. Sobota (79. Wiatr), K. Błajda, G. Sobota, Kwaśniak.

LZS Jadachy: Kryszpun – Gdreń, Piotrowski, Rębisz, Skiba (70 Pająk), M. Smykla (65. Tomczyk), Wilk, G. Witkowski (76. M. Witkowski), M. Wolan, R. Wolan, Zych.