2016-09-24 19:50:33

Wólczanka Wólka Pełkińska pokonała Sokół Nisko i jest samodzielnym liderem

Piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska wygrali 2-0 z Sokołem Nisko i zostali samodzielnym liderem 4 ligi podkarpackiej.

Gospodarze od pierwszych minut ruszyli do ataków. Świetną okazję już na początku miał Krystian Wrona, ale świetnie interweniował Tomasz Wietecha.

W kolejnej akcji golkiper Sokoła Nisko był już jednak bezradny. Pierwsze uderzenie trafiło wprawdzie w poprzeczkę, ale dobitka Karola Skuba znalazła już drogę do siatki.

Drugiego gola dla Wólczanki Wólka Pełkińska zdobył w 36. minucie Mateusz Kocur, który po podanie Kamila Hula oszukał bramkarza i trafił do pustej bramki.

Na początku drugiej połowy blisko kontaktowego gola byli goście. Groźnie uderzał Marcin Tur, a piłka trafiła w poprzeczkę. Niedługo później - w odpowiedzi - w poprzeczkę trafił Krzysztof Pietluch.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie. Wólczanka Wólka Pełkińska wygrała dziewiąte spotkanie w tym sezonie i została samodzielnym liderem 4 ligi podkarpackiej.

1-0 Karol Suba (8)
2-0 Mateusz Kocur (36)

Wólczanka Wólka Pełkińska: Gnatek - B. Poprawa (88. Tetlak), Khorolskyi, Walat, Wrona, Kocur, Hul (78. Wątróbski), Lech, Miazga (70. Jurczak), Skuba (88. Gliniany), Pietluch.

Sokół Nisko: Wietecha - Wilk, Dyba, Sudoł, Kołodziej, Krystian Lebioda, Kocój (88. Kwiatkowski), M. Tur, Wojtak (84. Pliszka), Serafin, Woźniak.

Sędziował: Jakub Pych (Dębica).
Żółte kartki: Hul - Wojtak, Pliszka.