2016-09-18 08:11:14

Ostre lanie Stali Stalowa Wola w Bełchatowie. Porażka 1-5 z GKS-em

Stal Stalowa Wola wysoko przegrała w wyjazdowym meczu 2 ligi z GKS-em Bełchatów.

Gospodarze wyszli na prowadzenie bardzo szybko. Już w 5. minucie spotkania pierwszą bramkę dla GKS-u Bełchatów strzelił Dawid Dzięgielewski, a niedługo później na 2-0 podwyższył Artur Lenartowski.

Tylko w pierwszej połowie miejscowi mieli kilka kolejnych okazji na podwyższenie. Na kolejne trafienia przyszło nam jednak jeszcze poczekać.

Trzeci gol dla GKS-u Bełchatów padł w 49. minucie. Przepięknym uderzeniem z dystansu popisał się Albin Maciejewski, a piłka odbijając się od poprzeczki przekroczyła linię bramkową.

W końcówce padły jeszcze trzy bramki z czego dwie już w doliczonym czasie gry. Dla gospodarzy trafili Dawid Flaszka i Konrad Andrzejczak. Honorowego gola dla Stali Stalowa Wola zdobył Adrian Dziubiński, który strzałem głową dobił niewykorzystany rzut karny Adriana Gębalskiego (poprzeczka).

1-0 Dawid Dzięgielewski (5)
2-0 Artur Lenartowski (11)
3-0 Albin Maciejewski (49)
4-0 Dawid Flaszka (83)
5-0 Konrad Andrzejczak (90+3)
5-1 Adrian Dziubiński (90+5)

GKS Bełchatów: Lenarcik - Pisarczuk, Grolik, Klepczyński, Szymorek - Rachwał, Lenartowski, Maciejewski (67. Zgarda), Bartosiak (56. Andrzejczak), Flaszka (84. Łabędzki), Dziegielewski (70. Krzywicki)

Stal Stalowa Wola: Koncki - Mistrzyk, Wasiluk (74. Stelmach), Korczyński (46. Piechniak), Gebalski, Dobkowski (46. Bętkowski), Essam (59. Siudak), Jarosz, Żołądź, Wójcik, Dziubiński

Sędziował: Michał Grocki (Warszawa).
Żółte kartki: Krzywicki - Dziubiński, Mistrzyk