2016-09-18 13:35:49

Klasa O Dębica. Wilga Widełka pokonała Radomyślankę Radomyśl Wielki

Dominik Płoch (pierwszy z prawej) zdobył gola na 2-1 (fot. facebook Wilgi Widełka)
Wilga Widełka w meczu ósmej kolejki dębickiej okręgówki ograła na własnym boisku Radomyślankę Radomyśl Wielki.

Dla Wilgi Widełka było to dopiero drugie zwycięstwo w sezonie. Podopieczni Stanisława Prusia zdobyli bardzo ważne punkty i przełamali się po serii trzech przegranych z rzędu.

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali jednak przyjezdni, którzy przyjechali w mocno okrojonym składzie. Po trafieniu Patryka Krzystyniaka było 0-1. Kolejne gole padły dopiero po zmianie stron.

Straty wyrównał Tomasz Chmielowiec. Napastnik Wilgi wykorzystał rzut karny. Miejscowych na prowadzenie wyprowadził chwilę później Dominik Płoch. Wilga miała kolejne sytuacje.

Gol na 3-1 padł po ładnym uderzeniu z około 20.metrów Pawła Skupińskiego. Doświadczony zawodnik Widełki opanował piłkę po stałym fragmencie gry, mając sporo czasu przymierzył przy słupku, bezradny był Dawid Polak.

Gościom nadzieję na remis dał cztery minuty przed końcem Kamil Przybyło. W zamieszaniu po rzucie wolnym pokonał Rafała Ozimka. Wynik jednak nie uległ już zmianie.

0-1 Patryk Krzystyniak (16)
1-1 Tomasz Chmielowiec (47-karny)
2-1 Dominik Płoch (50)
3-1 Paweł Skupiński (74)
3-2 Kamil Przybyło (86)

Wilga Widełka: R. Ozimek – Pruchnik, Artur Gniewek, Dawid Płoch, Skupiński, Dominik Płoch, Miazga, Fryc, Serafin, Madej (81 M. Gaweł), Chmielowiec (89 Rumak).

Radomyślanka Radomyśl Wielki: Polak – Masłyk, Przybyło, P. Szydło, Świąder, Dziewit, Krzystyniak, Harchut, K. Szydło, Gakan (46 Mądziel), Koza.

Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola).
Żółte kartki: Pruchnik, Gniewek, Dominik Płoch, Miazga – P. Szydło.