2016-09-17 18:02:24

Siarka Tarnobrzeg zremisowała z Odrą Opole. Zmarnowany karny w 97. minucie!

Siarka Tarnobrzeg nie dała się ograć Odrze Opole (fot. archiwum)
Siarka Tarnobrzeg zremisowała u siebie z Odrą Opole, aktualnym liderem 2 ligi. Mecz zakończył się wynikiem 1-1, ale Siarka mogła wygrać, bo miała rzut karny w 97. minucie.

Goście przystępowali do tego meczu w roli faworyta. Odra Opole wygrała sześć z dotychczasowych ośmiu spotkań, a pozostałe dwa zremisowała. Z Tarnobrzegu jednak nie udało jej się wywieźć kompletu punktów.

Jako pierwsi do siatki trafili goście. W 34. minucie prowadzenie Odrze Opole dał Mateusz Gancarczyk, który znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnie pokonał Karola Dybowskiego. Do przerwy Siarka Tarnobrzeg przegrywała 0-1.

Wyrównanie przyszło już kilka minut po zmianie stron. Dobrą wrzutką w pole karne popisał się aktywny dzisiaj Hubert Tomalski, a akcję uderzeniem głową z kilku metrów wykończył Michał Żebrakowski.

Od 63. minuty Odra Opole grała w osłabieniu po tym jak z boiska wyrzucony został Waldemar Gancarczyk, który bardzo ostro sfaulował jedengo z "Siarkowców".

Od tego momentu coraz bardziej widoczna była przewaga gospodarzy. Okazje na bramki mieli m.in. Daniel Koczon i Radosław Sylwestrzak, którzy uderzali niecelnie. Strzał Mateusza Czyżyckiego natomiast obronił bramkarz Odry Opole.

Siły wyrównały się na pięć minut przed końcem. Czerwoną kartką ukarany został Radosław Sylwestrzak. Niedługo później było groźnie -  w 89. minucie jeden z zawodników Odry Opole trafił w poprzeczkę.

W 97. minucie gospodarze mieli ogromną szansą na zwycięstwo z liderem, bo sędzia podyktował rzut karny. Niestety Marcin Stefanik nie wykorzystał jedenastki - bramkarz Odry wyczuł jego intencje i zdołał wybronić strzał.

0-1 Mateusz Gancarczyk (34)
1-1 Michał Żebrakowski (50)

Siarka Tarnobrzeg: Dybowski - Grzesik, Waleńcik, Sylwestrzak, Dawidowicz, Stromecki (77. Płatek), Stefanik, Koczon, Czyżycki (84. Lewandowski), Tomalski, Żebrakowski (54. Głaz)

Odra Opole: Weinzettel - Trznadel (70. Marek Gancarczyk), Przystalski, Kowalski, Winiarczyk, Wepa, Peroński, W. Gancarczyk, Brusiło, Mateusz Gancarczyk (58. Marzec), Staroń (58. Brychlik, 85. Niemczyk)

Sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź).
Żółte kartki: Dawidowicz, Czyżycki - Mateusz Gancarczyk, Staroń, Marek Gancarczyk.
Czerwone kartki: Sylwestrzak (85, ostry faul) - W. Gancarczyk (63, ostry faul)