2016-09-10 19:59:50

Siarka Tarnobrzeg wygrała w Bytomiu 3-0! Dwie samobójcze bramki

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg odnieśli bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo z Polonią Bytom. Gospodarze wbili sobie aż dwie samobójcze bramki.

Podopieczni Włodzimierza Gąsiora zdobyli bardzo cenne trzy punkty na trudnym terenie. Pomimo porazki piłkarze Polonii Bytom wciąż zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Pierwszy gol dla Siarki Tarnobrzeg padł w 30. minucie spotkania po samobójczym trafienie Łukasza Rylukowskiego. Nieco ponad 10 minut później gospodarze wbili sobie drugiego "swojaka". Tym razem niefortunnie dośrodkowanie przeciął Michał Szal. Do przerwy Siarka prowadziła w Bytomiu 2-0.

W drugiej połowie Siarka Tarnobrzeg powiększyła przewagę. Najpierw świetną okazję miał Daniel Koczon, ale w sytuacji sam na sam uprzedził go bramkarz Polonii Bytom. Kilka minut później nie pomylił się już Hubert Tomalski, który precyzyjnym strzałem obok słupka umieścił piłkę w siatce.

0-1 Łukasz Rylukowski (30-samobójcza)
0-2 Michał Szal (41-samobójcza)
0-3 Hubert Tomalski (60)

Polonia Bytom: Matko Perdijić - Łukasz Rylukowski (75. Jakub Kuzdra), Michał Szal, Peter Jnoaík, Jakub Żmuda (58. Sławomir Musiolik), Piotr Ceglarz (64. Wojciech Mróz), Marek Szyndrowski, Bartłomiej Setlak (51. Aleksander Januszkiewicz), Marcin Lachowski, Patryk Stefański, Arkadiusz Kowalczyk.

Siarka Tarnobrzeg: Karol Dybowski - Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Radosław Sylwestrzak, Krzysztof Suchecki (46. Michał Dawidowicz), Daniel Koczon (74. Jakub Głaz), Marcin Stefanik, Konrad Stępień,  Mateusz Czyżycki (72. Grzegorz Płatek), Hubert Tomalski (86. Kamil Lewandowski), Michał Żebrakowski.

Sędziował: Paweł Kukla (Kraków). Widzów: 829.