2016-09-10 18:09:51

Resovia wygrała z Avią Świdnik i już jest wiceliderem. Dwa gole Bartłomieja Buczka

Piłkarze Resovii wygrali z Avią Świdnik 3-0 i awansowali na pozycję wicelidera rozgrywek 3 ligi gr. IV.

W pierwszej połowie kibice oglądali bardzo wyrównane spotkanie. Obydwie ekipy grały raczej ostrożnie i nie miały zbyt wielu szans na bramki. Gorąco pod bramką Avii Świdnik było chwilę przed przerwą. Najpierw sam na sam wyszedł Bartłomiej Buczek, a chwilę później głową uderzał Mirosław Baran, ale w obydwu przypadkach górą był bramkarz gości.

Resovia wyszła na prowadzenie chwilę po zmianie strony. Dobrą piłkę z prawej strony dostał Bartek Buczek, który pewnym strzałem trafił do siatki.

Drugi gol dla Resovii padł w 63. minucie, a jego autorem ponowie był Bartłomiej Buczek. Tym razem piłkę wyłożył mu Adrian Mołdoch, a "Buczo" po raz drugi zapisał się na liście strzelców.

Wynik spotkania na 3-0 dla Resovii ustalił już w doliczony czasie gry Szymon Kaliniec. Rezerwowy piłkarz "Pasiaków", po akcji z innym zmiennikiem - Michałem Danielem, z bliskiej odległości pokonał Łukasza Gieresza.

1-0 Bartłomiej Buczek (47)
2-0 Bartłomiej Buczek (63)
3-0 Szymon Kaliniec (90+3)

Resovia: Pietryka - Baran, Barszczak (65. Makowski), Bieniasz (83' Pelc), Świst, Mołdoch (71. Kaliniec), M. Kmiotek, Domoń, Staszczak, Pałys-Rydzik (79. Daniel), Buczek.

Avia Świdnik: Gieresz - Barański, Białek, Jeleniewski, Kalita, Kazubski, Maciejewski, Mroczek, Nowak (82. Wołos), Szymala, Herda (75. Skowroński).

Sędziował: Konrad Kolak (Nowy Sącz).
Żółte kartki: Staszczak - Kazubski, Wołos.