2016-09-03 18:50:07

Horror w Poznaniu. Stal Stalowa Wola zremisowała z Wartą 3-3

Stal Stalowa Wola zremisowała na wyjeździe z Wartą Poznań 3-3 w meczu 7. kolejki 2 ligi. Podkarpacki zespół prowadził już 2-0, ale nie potrafił dowieźć korzystnego wyniku do końca.

Gracze "Stalówki" po 35 minutach gry prowadzili dwiema bramkami i nic nie wskazywało na to, by mieli problemy z wygraniem tego spotkania. Najpierw do siatki trafił Adrian Gębalski, a kilkanaście minut później podwyższył Mohamed Essam i wydawało się, że podopieczni Rafała Wójcika sięgną po upragnione trzy punkty.

Piłkarze Warty Poznań odrobili wprawdzie jednego gola chwilę przed przerwą za sprawą Alaina Ngamayamy, ale w dalszym ciągu to podkarpacki zespół był na prowadzeniu.

Po zmianie stron jednak gospodarze szybko doprowadzili do wyrównania. Sytuacji sam na sam z Bartoszem Konckim nie zmarnował Filip Brzostowski i było 2-2.

To jednak nie koniec emocji, bo Warta nadal atakowała. Efekty przyniosło to zaledwie 5 minut później. Indywidualną akcją popisał się Jan Paczyński, który z ostrego kąta pokonał golkipera Stali Stalowa Wola i i teraz to miejscowi byli na prowadzeniu.

Podopieczni Rafała Wójcika roztrwonili dwubramowe prowadzenie i sami musieli gonić wynik. Remis uratował na szczęście Konrad Korczyński, który w 67. minucie doprowadził do wyrównania.

0-1 Adrian Gębalski (12)
0-2 Mohamed Essam (34)
1-2 Alain Ngamayama (39)
2-2 Filip Brzostowski (50)
3-2 Jan Paczyński (55)
3-3 Konrad Korczyński (67)

Warta Poznań: Tomasz Laskowski - Franciszek Siwek, Alain Ngamayama, Tomasz Dejewski, Nikodem Fiedosewicz (38. Krzysztof Biegański), Jakub Kiełb,  Artur Marciniak, Michał Cywiński, Filip Brzostowski,  Michał Ciarkowski (82. Dominik Chromiński), Jan Paczyński (74. Adrian Szynka).

Stal Stalowa Wola: Bartosz Koncki - Konrad Korczyński, Szymon Jarosz, Mateusz Kolbusz, Mateusz Wójcik, Michał Mistrzyk (61. Michał Dobkowski), Bruno Żołądź, Adrian Dziubiński (73. Mateusz Argasiński), Bartłomiej Wasiluk (89. Przemysław Stelmach), Mohamed Essam, Adrian Gębalski (69. Kacper Piechniak).

Sędziował: Konrad Aluszyk (Gorzów Wielkopolski). Żółte kartki: Paczyński, Marciniak, Siwek - Kolbusz, Jarosz, Żołądź, Argasiński.