2016-08-23 19:45:01

Stal Mielec znów uratowała remis w końcówce. 2-2 z Bytovią Bytów

Szymon Sobczak w 90. minucie zapewnił Stali Mielec punkt w meczu z Bytovią (fot. archiwum)
Piłkarze Stali Mielec zremisowali z Bytovią Bytów 2-2 kolejny raz ratując remis w końcówce spotkania.

Mielczanie swój pojedynek 5. kolejki rozegrali dzień wcześniej niż pozostali ligowcy. Pojedynek z Bytovią miał przynieść pierwsze zwycięstwo, ale niestety tak się nie stało. Rywal poprzeczkę postawił wysoko.

Goście wyszli na prowadzenie w 25. minucie meczu. Obrońcy Stali Mielec nie zdołali upilnować Roberta Mandrysza, który strzałem głową wpakował piłkę do siatki.

Kilka minut później Bytovia mogła prowadzić 2-0, ale uderzenie Sebastiana Kamińskiego na szczęście trafiło tylko w słupek. W odpowiedzi świetną okazję miał Szymon Sobczak, który był sam na sam, ale uderzył zbyt lekko.

To nie jedyna okazja Sobczaka w pierwszej połowie - w 42. minucie jego strzał otarł się o poprzeczkę. Na szczęście kolejna akcja Stali Mielec już zakończyła się golem. Piłkę w polu karnym otrzymał Kamil Radulj, który z ostrego kąta pokonała Gerarda Bieszczada. Do przerwy był remis 1-1.

W drugiej odsłonie spotkanie się zaostrzyło. Stal Mielec nadal szukała okazji, ale to goście byli groźniejsi. W 59. minucie ponownie do siatki trafił Robert Mandrysz, który wślizgiem przyciął dośrodkowanie jednego z kolegów.

Stal Mielec znów musiała gonić wynik. Dwie świetne okazje na wyrównanie miał Szymon Sobczak, ale w obydwu przypadkach górą był pochodzący z Dębicy Gerard Bieszczad.

Na szczęście dla Stali Mielec Szymon Sobczak nie pomylił się przy trzeciej okazji. Była już 90. minuta gry, gdy Krystian Getinger wrzucił piłkę na głowę Sobczaka, a ten skierował piłkę do bramki.

To już czwarty w tym sezonie remis Stali Mielec. Na zwycięstwo kibicom przyjdzie jeszcze poczekać, ale z tego punktu trzeba się cieszyć, bo nie przyszedł łatwo.

0-1 Robert Mandrysz (25)
1-1 Kamil Radulj (43)
1-2 Robert Mandrysz (59)
2-2 Szymon Sobczak (90)

Stal Mielec: Tomasz Libera - Robert Sulewski, Sebastian Zalepa (68. Michał Bierzało), Krzysztof Kiercz, Krystian Getinger, Piotr Marciniec, Jakub Żubrowski, Tomasz Prejs (62. Sebastian Łętocha), Kamil Radulj, Mateusz Cholewiak (62. Piotr Głowacki), Szymon Sobczak.

Bytovia Bytów: Gerard Bieszczad - Łukasz Wróbel, Martin Cseh, Marek Opałacz (67. Jakub Bąk), Sebastian Kamiński, Bartłomiej Poczobut, Jakub Serafin, Robert Mandrysz (90. Michał Rzuchowski), Artur Formela, Kamil Wacławczyk (83. Krzysztof Bąk), Janusz Surdykowski.

Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).
Żółte kartki: Żubrowski, Sulewski - Poczobut, Cseh, Formela.