2016-08-13 15:45:50

Resovia przegrała u siebie z Garbarnią Kraków

Piłkarze Resovii ulegli przed własną pubicznością Garbarni Kraków w meczu 2. kolejki rozgrywek 3 ligi gr. IV. Rzeszowianie przegrali 0-2.

Podopieczni Szymona Szydełko byli w tym spotkaniu faworytem i od pierwszych minut to oni narzucili swój styl gry rywalom. Już w 10. minucie okazję miał Bartłomiej Buczek, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i piłkę zdołał wybić jeden z obrońców.

Niedługo później groźnie uderzał Dawid Bieniasz, a bramkarz gości z kłopotami wybił piłkę na róg.

Z gola cieszyli się jednak gości. W 36. minucie bramkę na 1-0 dla Garbarni Kraków zdobył Szymon Kiebzak, który wpadł z piłką w pole karne i precyzyjnym uderzeniem w długi róg pokonał Marcina Pietrykę.

Doskonałą okazję na wyrównanie zmarnował w 60. minucie Sebastian Dziedzic, który z odległości kilku metrów nie trafił w bramkę. Chwilę później na bramkę Marcina Cabaja uderzał Bartłomiej Buczek, ale minimalnie przestrzelił.

W 83. minucie piłkę na głowie miał Mirosław Kmiotek, ale nie potrafił z bliskiej odległości trafić do siatki. To zemściło się już minutę później. Gracze Garbarni Kraków przeprowadzili kontrę, a piłkę do bramki wpakował rezerwowy Michał Kitliński.

Ostatecznie Garbarnia, dość niespodziewanie, wygrała w Rzeszowie 2-0.

0-1 Szymon Kiebzak (36)
0-2 Michał Kitliński (84)

Resovia Rzeszów: Pietryka - Baran, Żmuda, Bieniasz (77. Pelc), Barszczak, Kasza (77. Daniel), Dziedzic (70. Mołdoch), Domoń, Staszczak, Pałys-Rydzik (73. M. Kmiotek), Buczek.

Garbarnia Kraków: Cabaj - Ciesielski (71. Kozik), Łukasik, Kiebzak, Kostrubała (46. Nowak), Moskal, Ogar (87. Górecki), Pietras, Piszczek, Stokłosa (74. Kitliński), Wieczorek.

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin). Żółte kartki: Piszczek, Wieczorek