2016-08-07 19:30:26

Resovia wygrała w Daleszycach. Hat-trick Bartłomieja Buczka w 21 minut

Bartłomiej Buczek w meczu ze Spartakusem Daleszyce ustrzelił klasycznego hat-tricka i zaliczył asystę (fot. archiwum)
Piłkarze Resovii pewnie pokonali Spartakusa Daleszyce w wyjazdowym inauguracyjnym meczu 3 ligi gr. IV.

Bohaterem spotkania był Bartłomiej Buczek, który w przeciągu zaledwie 21 minut skompletował klasycznego hat-tricka i zaliczył asystę przy czwartym golu. Napastnik Resovii wpisał się na listę strzelców już w 6. minucie spotkania pewnie pokonując bramkarza gospodarzy z rzutu karnego.

Zaledwie dwie minuty później "Buczo" trafił na 2-0 pakując piłkę do siatki głową. Niecały kwadrans później wychowanek Zgody Zarszyn skompletował klasycznego hat-tricka popisując się precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego. W końcówce pierwszej połowy jedną bramkę straty Spartakusa Daleszyce odrobił Jakub Olearczyk. Do przerwy rzeszowianie prowadzili 3-1.

W 60. minucie czerwonym kartonikiem ukarany został Dawid Kasza i "Pasiaki" musiały grać w dziesiątkę. To nie przeszkodziło im jednak w podwyższeniu prowadzenia. Czwartek gola dla Resovii strzelił Przemysław Żmuda, który wykorzystał dogranie Bartłomieja Buczka.

W 90. minucie rzut karny mieli gospodarze. Rozmiary porażki zmniejszył Mariusz Maciejewski.

0-1 Bartłomiej Buczek (6-karny)
0-2 Bartłomiej Buczek (8)
0-3 Bartłomiej Buczek (21)
1-3 Jakub Olearczyk (41)
1-4 Przemysław Żmuda (78)
2-4 Mariusz Maciejewski (90-karny)