2016-07-27 21:00:49

Niesamowita końcówka Stali Mielec. Wygrana z Wisłą Płock 4-3!

Stal Mielec pokonała Wisłę Płock 4-3 i awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski. Zwycięskiego gola zdobył w doliczonym czasie Szymon Sobczak.

Podopieczni Janusza Białka spotkanie z Wisłą Płock zaczęli fatalnie. Po zaledwie 11 minutach gry przegrywali 0-2 i wydawało się, że w starciu z beniaminkiem Ekstraklasy nie będą mieli większych szans.

Stal Mielec jednak nie zamierzała się poddawać. Najpierw w 17. minucie kontaktowego gola zdobył Szymon Sobczak, a zaledwie 10 minut później do wyrównania doprowadził Krystian Getinger skutecznie egzekwując rzut karny. Do przerwy było 2-2.
Po zmianie stron mielczanie rzucili się do ataków i dopięli swego. W 54. minucie bramkę na 3-2 strzelił Sebastian Łętocha i podkarpacki zespół był na prowadzeniu!

W 81. minucie znów był remis. Do wyrównania doprowadził świetnie dysponowany tego dnia Siergiej Kriwiec, który w swoim debiucie w Wiśle Płock zaliczył dwie asysty i gola.

W 94. minucie, kiedy goście czekali już na dogrywkę, decydującą bramkę zdobył Szymon Sobczak posyłając Stal Mielec do 1/16 finału. Tam, w dniu 11 sierpnia, mielczanie zmierzą się z pierwszoligową Chojniczanką Chojnice.

STAL MIELEC - WISŁA PŁOCK 4-3 (2-2)

0-1 Emil Drozdowicz (6)
0-2 Damian Piotrowski (11)
1-2 Szymon Sobczak (17)
2-2 Krystian Getinger (27)
3-2 Sebastian Łętocha (54)
3-3 Siergiej Kriwiec (81)
4-3 Szymon Sobczak (90+4)

Stal Mielec: Tomasz Libera - Robert Sulewski, Sebastian Zalepa, Michał Bierzało, Krystian Getinger, Szymon Sobczak, Przemysław Lech (53. Piotr Marciniec), Jakub Żubrowski, Sebastian Szczepański (71. Kamil Radulj), Mateusz Cholewiak (46. Tomasz Prejs), Sebastian Łętocha.

Wisła Płock: Bartosz Kaniecki - Piotr Mroziński, Tomislav Bożić, Bartłomiej Sielewski, Kamil Sylwestrzak, Dominik Kun, Piotr Wlazło, Siergiej Kriwiec, Damian Piotrowski (46. Jakub Łukowski), Giorgi Merebaszwili, Emil Drozdowicz (69. Mikołaj Lebedyński).

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków). Żółte kartki: Sobczak, Lech.