2016-06-22 19:33:20

Resovia awansowała do Centralnej Ligi Juniorów!

Juniorzy starsi Resovii zremisowali 2-2 w rewanżowym spotkaniu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów z Olimpią Elbląg i w sezonie 2016/17 zagrają w juniorskiej elicie.

Mecz toczył się w niezłym tempie, choć obu drużynom przeszkadzało mocne słońce i dość wysoka temperatura. Resovia powinna wyjść na prowadzenie parę minut po przerwie, ale stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Adrian Mołdoch.

Kilka minut później Resovia miała rzut karny. Jednego z naszych graczy sfaulował obrońca Olimpii Elbląg, a jedenastkę na gola zamienił grajacy z numerem 10 Patryk Pękala.

MAMY CENTRALNĄ W RZESZOWIE MAMY CENTRALNĄ!!!! BRAWO CHŁOPAKI BRAWO TREENERZY!!!

Opublikowany przez Resovia Rzeszów na 22 czerwca 2016

Euforia naszej dużyny nie trwała długo, bo Olimpia zdobył gola po stałym fragmencie gry. Sprytnie zachował się Michał Bartkowski, który zdobył bramkę także w pierwszym meczu w Rzeszowie. Resoviacy w końcówce przezywali trudne chwile. Olimpia Elbąg rzuciła się do ataków, zmieniła ustawienie i zagrała trójką obrońców.

To jednak Resovia pierwsza trafiła do celu. Po podaniu Patryka Pękali gola zdobył Karol Skuba. Goście wykorzystali jeszcze błąd bramkarza Resovii i wyrównali, ale losy awansu były już przesądzone.

Resovia awansowała do Centralnej Ligi Juniorów, a kilka tygodni temu z tych rozgrywek spadła Stal Rzeszów. Z Podkarpacia w juniorskiej elicie będziemy mieć nadal dwie ekipy, bo w lidze utrzymała się Stal Mielec.

OLIMPIA ELBLĄG - RESOVIA 2-2 (0-0)

0-1 Patryk Pękala (59-karny)
1-1 Michał Bartkowski (62)
1-2 Karol Skuba (90+1)
2-2 Kamil Horyd (90+3)

Resovia: Gnatek - Piskorowski, Kowal, Socha, Cach - Rurak, Lorenc, Daniel (90 Gogola), Skuba, Pękala (90+1 Lelek) - Mołdoch (82 Pikiel).

Pierwszy mecz w Rzeszowie: 2-1 dla Resovii, awans: Resovia.