2016-06-04 19:06:28

1 liga nie dla Siarki Tarnobrzeg. Wyjazdowa porażka z Polonią Bytom

Siarka Tarnobrzeg przegrała na wyjeździe z Polonią Bytom i nie zdołała wywalczyć awansu do 1 ligi. Nie zagra również w barażach.

By podopieczni Włodziemierza Gąsiora mogli świętować dziś awans na zaplecze Ekstraklasy musiało zostało spełnionych kilka warunków.

Po pierwsze - Siarka Tarnobrzeg musiała pokonać Polonię Bytom. Po drugie - GKS Tychy musiał przegrać ze Stalą Mielec. Po trzecie - Wisła Puławy musiała stracić punkty w Zambrowie. Żaden z tych warunków jednak nie został spełniony i "Siarkowcy" zostają w drugiej lidze.

Przede wszystkim piłkarze Siarki Tarnobrzeg ulegli Polonii Bytom na jej terenie 0-1. Jakiekolwiek kalkulacje i spoglądanie na wyniki rywali nie miało więc sensu. Jedyny gol w tym spotkaniu padł w 60. minucie, a jego autorem był Arkadiusz Kowalczyk.

Podkarpacki zespół mógł to spotkanie przegrać wyżej, ale w 23. minucie Marcin Lachowski nie wykorzystał rzutu karnego (Kamil Beszczyński obronił jego strzał).

POLONIA BYTOM - SIARKA TARNOBRZEG 1-0 (0-0)

1-0 Arkadiusz Kowalczyk (60)

Polonia Bytom: Olszewski - Jurek, Słodowy, Szal, Rylukowski, Januszkiewicz (60. Zieliński), Mróz (90. Zapotoczny), Setlak, Lachowski, Krysian (89. Pączko), Koalcyk (77. Kutarba).

Siarka Tarnobrzeg: Beszczyńśki - Grzesik, Waleńci, Sylwestrzak (29. Więcek, 82. Przewoźnik), Suchecki, Gaz (87. Mandzelowski), Stefanik, Stromecki, Wróbel, Chłoń, Koczon (46. Buczek).

Sędziował: Krzysztof Korycki (Warszawa). Żółte kartki: Mróz, Szal, Zieliński - Buczek, Chłoń, Sylwestrzak, Więcej. Widzów: 1047