2016-05-29 10:00:47

Stal Stalowa Wola przegrała w Kołobrzegu i wciąż może spaść [WIDEO]

Stal Stalowa Wola nie może być jeszcze w 100% pewna awansu.
Piłlkarze Stali Stalowa Wola przegrali 0-1 z Kotwicą Kołobrzeg i wciąż jest zagrożona spadkiem do 3 ligi.

Jedyny gol w tym spotkaniu padł w 14. minucie po uderzeniu Pawła Łysiaka. Kotwica Kołobrzeg zwyciężyła 1-0, choć mecz mógł ułożyć się inaczej, gdyby kilkanaście minut później Tomasz Płonka wykorzystał rzut karny.

Gracze "Stalówki" są prawie pewni utrzymania. Prawie, bo jednak istnieją matematyczne szanse, by wyprzedził ich Nadwiślan Góra. Portal 90minut.pl ocenił szanse spadku Stali Stalowa Wola z 2 ligi na zaledwie 2%, ale wciąż jest to możliwe.

Podopieczni Ryszarda Kuźmy w ostatniej kolejce wygrają walkowerem z Okocimskim Brzesko, ale w dalszym ciągu mogą znaleźć się w strefie spadkowej. By do takiej sytuacji doszło muszą wystąpić trzy poniższe warunki w innych spotkaniach:

1. Nadwiślan Góra musi wygrać ze Zniczem w Pruszkowie
  2. ROW Rybnik musie przegrać u siebie z Gryfem Wejherowo
  3. Olimpia Zambrów musi przegrać z Wisłą Puławy

Mimo wszystko są to roztrzygnięcia dość mało prawdopodobne - miejmy więc nadzieję, że Stal Stalowa Wola w sezonie 2016/2017 zagra jednak na drugoligowym froncie.

KOTWICA KOŁOBRZEG - STAL STALOWA WOLA 1-0 (1-0)

1-0 Paweł Łysiak (14)

Kotwica Kołobrzeg: Małecki - Cichy, Poznański, Witt, Szywacz, Rydzak (79. Kacprzycki), Lewiński, Świechowski (72. Bejuk), Horna (65. Sochań), Boettcher, Łysiak (83. Zieliński).

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Mistrzyk, Bartkiewicz, Wawrzyński, Kowalski, Oziębała (46. Łanucha), Wrona, Stelmach, Przezak, Bartosiak, Płonka (76. Kołodziej).

Sędziował: Marcin Liana (Bydgoszcz). Żółte kartki: Świechowski, Małecki - Oziębała, Wietecha.