2016-05-07 17:55:45

Wyjazdowy remis Stali Mielec. 1-1 z Radomiakiem

Andreja Prokić (w biało-niebieskiej koszulce) mógł dziś w Radomiu strzelić dla Stali Mielec zwycięskiego gola (fot. archiwum)
Piłkarze Stali Mielec zremisowali 1-1 z Radomiakiem Radom w wyjazdowym meczu 29. kolejki rozgrywek 2 ligi.

Podopieczni Janusza Białka, podobnie jak w rundzie jesiennej, podzielili się punktami z Radomiakiem. Wynik zakończył się wynikiem 1-1, dokładnie tak samo jak w październiku ubiegłego roku.

Na pierwszego gola kibicom przyszło czekać do 52. minuty. Właśnie wtedy błąd w defensywie Radomiaka wykorzystali goście. Piłkę dostał Szymon Sobczak, który dła prowadzenie Stali Mielec.

Wyrównująca bramka padła niespełna 10 minut później po strzela z rzutu wolnego Bartosza Sulkowskiego.

Mielczanie mogli ten mecz wygrać, gdyby na kilka minut przed końcem nie pomylił się Andreja Prokić. Zawodnik Stali Mielec był w doskonałej sytuacji, ale nie zdołał pokonać Adriana Szadego.

Na szczęście dla Stali Mielec drugi w tabeli Znicz Pruszków również zremisował i podkarpacki zespół wciąż ma aż 7 punktów przewagi. Do zakończenia rozgrywek pozostało jeszcze pięć kolejek.

RADOMIAK RADOM - STAL MIELEC 1-1 (0-0)

0-1 Szymon Sobczak (52)
1-1 Bartosz Sulkowski (63)

Radomiak Radom: Szady - Wasilewski, Jędrzejczyk, Świdzikowski, Sulkowski, Chrabąszcz (58. Kwiek), Kościelny, Radecki, Mikołajczak (65. Cupriak), Śliwiński, Brągiel

Stal Mielec: Libera - Zalepa, Bierzało, Sulewski, Żubrowski, Getinger (85. Żegleń), Cholewiak,  Lech (78. Radulij), Nowak, Prokić, Sobczak (76. Prejs)

Sędziował: Mirosław Górecki (Katowice). Żółte kartki: Kwiek, Jędrzejczyk, Kościelny - Zalepa, Lech, Radulj