2016-04-25 16:43:13

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych. Stal Mielec i Stal Rzeszów na tarczy

Juniorzy młodsi Stali Mielec i Stali Rzeszów solidarnie przegrali swoje spotkania w ramach 6. kolejki Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych.

Młodzi zawodnicy Stali Mielec przegrali na własnym boisku z Koroną Kielce. Kielczanie mieli więcej argumentów, byli szybsi, łatwiej przychodziło im stwarzanie okazji bramkowych.

Sprawę gościom ułatwił gol zdobyty w pierwszej połowie z rzutu karnego (Kornel Łosak). W 65. minucie na 2-0 podwyższył Mateusz Smuga. W doliczonym czasie gry kontaktowego gola zaobył Patryk Zygmunt, ale chwilę później wynik na 3-1 dla Korony Kielce ustalił Grzegorz Pańszczyk.

STAL MIELEC - KORONA KIELCE 1-3 (0-1)

0-1 Kornel Łosak (23-karny)
0-2 Mateusz Smuga (65)
1-2 Patryk Zygmunt (80+1)
1-3 Grzegorz Pańszczyk (80+3)

Stal Mielec: Kaczorowski - Purski, Kania, Mitoraj, Szot (32 Zygmunt) - Małek, Szagała (54 Płudowski, 75 Dusiło), Łazarz, Weryński (62 Pierzchała) - Kużdżał (41 Sobczyk), Stasik.

Żółte kartki: Zygmunt. Widzów: 60.

Stal Rzeszów postawiła się Motorowi Lublin, ale nie potrafiła wykorzystywać swoich sytuacji bramkowych. Co ciekawe gospodarze grali głównie z kontry i to przyniosło efekty w postaci aż czterech bramek.

4-2 Kacper Szymański (74)

Motor Lublin: Miszta, Chachuła, Kozłowski, Chyła, Baryła, Persona (70. Drzazga),Tkaczuk, Kobiałka, Cichocki (58. Flis), Jaśkiewicz (45. Lecki), Kurkiewicz.

Stal Rzeszów: Ząbczyk (78. Przewrocki) - Tomaszewski (70. Kaczmarek), Kordas, Darłak, B. Wołowiec (53. Sołtys), Wanat, Toczek (41. Kojder), Szymański (63. Czernysz), Kuca, Majka (64. Gabryel), Buć (77. Siwiec).

Żółte kartki: Tomaszewski, Sołtys.

W najbliższej kolejce Stal Rzeszów podejmuje Granat Skarżysko-Kamienna, a Stal Mielec jedzie do Lublina na mecz z Widokiem.

POZOSTAŁE WYNIKI: Granat Skarżysko-Kamienna - Widok Lublin 0-3, Wisła Kraków - Progres Kraków 1-4.