2016-04-24 18:21:31

Stal Stalowa Wola przegrała ze Zniczem Pruszków

Tomasz Wietecha (na pierwszym planie) i jego koledzy ze Stali Stalowa Wola nie mogą meczu ze Zniczem Pruszków zaliczyć do udanych (fot. archiwum)
Piłkarze Stali Stalowa Wola przegrali u siebie ze Zniczem Pruszków w meczu 27. kolejki 2 ligi.

"Stalówka" pod wodzą Ryszarda Kuźmy nadal nie odniosła zwycięstwa. Po remisie w Niepołomicach podkarpacki zespół uległ Zniczowi Pruszków.

Pierwszy gol dla gości padł już w 11. minucie spotkania. Piłkę w polu karnym dostał Maciej Machalski, który bez większych problemów pokonał Tomasza Wietechę. Do przerwy Znicz Pruszków prowadził 1-0.

Chwilę po zmianie stron przyszło wyrównanie. Z prawej strony piłkę wrzucił Paweł Giel, a pod bramką gości czekał już Tomasz Płonka, który z bliska skierował piłkę do siatki.

Po zdobycia bramki niestety to przyjezdni przejęli inicjatywę. Ataki dały efekty w 79. minucie. Jeden z zawodników Znicza Pruszków zagrał piłkę w pole karne, a Aleksander Jagiełło zdobył gola na 2-1.

Na minutę przed końcem meczu wynik spotkania na 3-1 dla Znicz Pruszków ustalił Patryk Kubicki, który będąc sam na sam minął Tomka Wietechę i strzelił do pustej bramki.

STAL STALOWA WOLA - ZNICZ PRUSZKÓW 1-3 (0-1)

0-1 Maciej Machalski (11)
1-1 Tomasz Płonka (51)
1-2 Aleksander Jagiełło (79)
1-3 Patryk Kubicki (89)

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Bartkiewicz, Bogacz, Kachniarz, Kołodziej (68. Wawrzyński), Bartosiak, Stelmach, Giel (82. Mażysz), Kantor, Oziębała, Płonka.

Znicz Pruszków: Misztal - Rackiewicz, Jędrych, Mysiak, Kucharski, Machalski (65. Kita), Bartosiewicz, Banaszewski (81. Górka), Jagiełło (87. Włodarczyk), Kaczmarek, Chałas (82. Kubicki).

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce). Żółte kartki: Bogacz - Górka